דף הבית » #5  לינה, בת 20 ליטא | Lina 20 Latvia

#5  לינה, בת 20 ליטא | Lina 20 Latvia

  1. מאיפה את מגיעה?

אני באה מדנמרק. בשנתיים האחרונות אני לומדת שם מולטימדיה עיצוב ותקשורת. בדרך לפה עצרתי לבקר את המשפחה שלי בליטא. הם גרים בכפר מאד מאד קטן בצפון המדינה.  כל כך קטן שבילדות האנשים היחידים שראיתי סביב הבית, היו ההורים שלי וסבתא שלי. כדי לבקר חברים הייתי צריכה לרכב על האופניים 10-20 ק״מ, ובדרך לעבור ביער ובדרך ראשית שהייתה דרך מקוללת. זו דרך שהיו בה המון תאונות. הרבה חושבים שזה בגלל שבנו אותה על בית קברות יהודי

  1. למה את מטיילת?

לא יכולנו לטייל עם ההורים שהייתי קטנה היו מכמה סיבות. אבא שלי חקלאי ויש לנו חווה שכולנו היינו צריכים לטפל בה. היינו צריכים לטפל גם בסבתא שלי. היא גרה הרבה שנים ביער הסיבירי וזה עשה אותה חולה. היא איבדה את הזיכרון והייתה צריכה השגחה כל הזמן. הכי הרבה שיכולנו לטייל היה לחצי יום ולמהר לחזור הביתה. בכל מקרה גם לא היה לנו כסף לטיולים גדולים.

תמיד רציתי לטייל. בגיל 17 ראיתי מודעה בפייסבוק על טיול אופניים מסביב לליטא. 2000 ק״מ ב- 20 יום. זה היה נראה לי בול בשבילי אבל ההורים שלי לא הסכימו שאשתתף בזה. כמעט שכחתי מזה ואז חודש לפני שהגיע המועד, פתאום אמא שלי לחצה עליי להשתתף. היא אמרה שהיא הייתה צעירה היא מאד רצתה לטייל בהרי בקווקז ולא יכלה, כי הייתה צריכה לתת אוכל לפרות.. ושהיא לא רוצה שזה מה שאני אעשה, ושכן אלך להגשים את החלום שלי.

היא לקחה אותי לקנות ציוד, אבא שלי תיקן לי את האופניים וזה היה הטיול הראשון שעשיתי מחוץ לחווה שלנו. אחרי שהכרתי את המדינה שלי כל כך טוב – ראיתי את כל היערות, האגמים הבנתי על מה כתבו את כל השירים, ממה חברים שלי מתלהבים, חיפשתי להכיר את העולם.

התחלתי מטיולי טרמפים במזרח ובמרכז אירופה. ישנתי מתחת לגשרים, בתחנות דלק, בהוסטלים. היום אני סטודנטית, ומתי שאני יכולה אני יוצאת לטיולים קצרים

  1. מה היעד הבא?

היעד הבא יהיה חזרה לדנמרק לסיים את הבחינות. חבר שלי צריך לחזור ממאלי, באפריקה. אני מחכה לזה, הוא הולך לנגן בקונצרט של מוסיקה אפריקאית

#5 Lina | 20 | Latvia

  1. Where do you come from?

I come from Denmark. I've been there for the last two years, studying multimedia, design and communication. On my way over here, I stopped to visit my family in Latvia. They live in a tiny village in the north of the country. It's so small that throughout my childhood, the only people I saw around the house were my parents and my grandmother. To see friends, I had to ride 10-20km on my bicycle, passing through the forest and the main road that was cursed. There were many accidents on it. Many think it's because it was built on top of a Jewish cemetery.

 

  1. Why do you travel?

When I was little, we couldn't travel for a few reasons. My father is a farmer and we have a farm that we needed to maintain. We had to take care of my grandmother too. She lived many years in the Siberian forest and it made her ill. She lost her memory and she needed supervision around the clock. The most we could have was half a day out and then rush back home. We didn't have money for big trips anyway.

I always wanted to travel. When I was 17, I saw a post on FB about a bicycle trip around Latvia; 2000km in 20 days. I thought it was perfect for me, but my parents wouldn't let me participate. I almost forgot about it, and then a month before the event, my mother pushed me to join. She told me that when she was young, she wanted to travel to the Caucasus Mountains and couldn't because she had to feed the cows… and that she doesn't want me to do the same, so I should go fulfill my dream.

She took me shopping for equipment, my dad fixed my bike, and that was my first trip outside our farm. After I got to know my country really well – I've seen all the forests and lakes, I understood what the many poems were written about, what my friends were so excited about – I started looking out to the world.

I began with hitch-hiking trips in east and central Europe. I slept under bridges, in gas stations, in hostels. Today, I'm a student and I go on short trips whenever I can.

 

  1. What is your next destination?

The next destination is back to Denmark, to finish my exams. My boyfriend is due back from Mali, Africa. I'm waiting for that, he's going to play at an African music concert.

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים