דף הבית » יום 223, אלה. עכשיו תורי

יום 223, אלה. עכשיו תורי

כך נפגשנו: אני יודעת, לדבר עם נשים על ‘רגע לעצמך’ שאנחנו בעיצומו של החופש הגדול עם הילדים (לא לא התבלבלתי, זה פשוט לא נגמר..) זה נשמע קצת כמו בדיחה. אבל זה בדיוק העניין. איך אמרה לי אלה? “אישה צריכה לקבוע זמן לעצמה ביומן, כמו שקובעים תור לרופא, לא מזיזים”.

'זמן לעצמך’ זה משהו שנכנס לתוך שגרת היום יום ומפיח חיים, מחדש כוחות. אני יודעת עוד משהו, זה עניין של אבולוציה. למדנו 'לשכוח’ את הזמן הזה כי ככה – לרוב – ראינו, זאת הייתה הדוגמא האישית, אבל מהפכות מתרחשות, יש אבולוציה, ועכשיו תורנו!

1. מה הדבר הלא טוב בשגרה?

ההזנחה. לפעמים באות אליי למכון טיפוח שלי, נשים, שאת רואה שהשגרה והיום יום שלהם, כל כך עמוס, שהן לא מסתכלות על עצמן בראי. מזניחות את עצמן, אבל דואגות לאחרים, שולחות את הבן סוג למסג’. לעצמן הן אומרות 'שאין להם זמן’.

אפילו אני בעצמי אומרת שאין לי זמן, אין לי כסף, אבל זה משפט טיפשי. אפשר לשים כל פעם קצת כסף בצד, ופעם בחודש לפנק את הנפש.

2. יש עוד מגוון תירוצים, אני יכולה לחשוב על עוד כמה

כן אבל צריך להתנתק. תעשי 'פוס’, שימי את הילדים אצל אמא שלך ותיסעי לתל אביב, לשתות קפה עם חברה.

3. מתי הבנת שזה לא פינוק, שזה חלק מהמחויבות שלך לעצמך?

זה היה חסר. לקח לי זמן להכיר בזה. זה כמו חבית חומר נפץ, שמתמלאת ועוד שנייה מתפוצצת… צריך להבחין בחוסר הזה, לפני שהחבית מתמלאת, להרגיש כמה צעדים קודם, כי לפעמים העומס כל-כך כבד שגם מסג’ של שעה וחצי לא ירגיע.

4. מאיפה לדעתך מגיעה ה'תכונה’ הזאת, לא לתת את הזמן הזה?

אני חושבת שזה גנטי, כי אמא שלי בדיוק כזאת. היא תמיד דואגת שיהיה טוב לכולם והיא אחרונה בשרשרת.. מאז ועד היום היא כזאת. היא תמיד מבשלת, מכבסת ועושה לאחרים, מביאה ולוקחת, ותמיד 'אין בעיה’ ו'כן’ והיא תשמור על הילדים. המילה 'לא’ כמעט לא נשמעת.

בשנתיים האחרונות אני מטפטפת לה שתדאג לעצמה. לה למשל אם מצאה בגד יפה, אני מעודדת אותה לקנות, או שבאמת לאחרונה הזמנתי לה מסג’ הביתה, הבאתי את ההר למוחמד.

5. זו תופעה של הרבה אמהות

זו תופעה של האמהות שלנו ושלנו כאמהות. לפני שהייתי אמא זה לא היה, אפשר לומר שברווקות אפילו הייתי קצת אגואיסטית, וזה גם עניין של בגרות. בגיל 34 נעשיתי אמא, ודי מהר שכחתי את עצמי.

מצאתי את עצמי עובדת כל יום מ 8 בבוקר עד שש בערב, עם הפסקה של חצי שעה בצהריים, ותוך כדי מגדלת לבד ילדה, שהיא והצרכים שלה עומדים בראש הרשימה, כל זה בלי לקחת נשימה.. אתה מגיע חנוק לסוף היום, מגיע לקצה. עד שהגיע רגע ששאלתי רגע, איפה אני בכל הסיפור הזה?

6. תני דוגמאות לדברים שאת נותנת לעצמך היום

אם כבר ענייני מסג’, אז הזמנתי גם לי הביתה..

ממש עכשיו נסעתי לסופ"ש ביוון עם חברה מאד טובה שלי

התחלתי לשתות כוס יין אדום כל ערב

והדבר הכי גדול – רכשתי לעצמי בית ! אחרי 18 שנה של שכירות, הגיע הזמן לפתוח דלת לבית משלי.

אלה זיו

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים