ABOUTME

הי, אני ענת אור מגל. אמנית רב תחומית, יזמית פרויקטים אמנותיים חברתיים, יזמית עסקית.

את כל המולטיות, תוכלו לפגוש גם בעשייה האמנותית שלי.

התחלתי עם הפרויקט הראשון בשנת 2011 'נשים 365' כשרציתי להבין את החיים דרך נשים אחרות, 365 כאלה. המפגשים היו מפתיעים ומרגשים ומלמדים ומעוררים מאד. הם בעיקר גרמו לי לרצות להמשיך להתבונן באנשים בעולם בסקרנות ובחיפוש אחר ידע יקר ערך שמחכה להתגלות.

הידע שאני מחפשת הוא אמת. אמת אישית שמתגלה תמיד כאוניברסלית. לצבור ידע שמעורר מחשבה, כזה שעוזר להבין טוב יותר את החיים פה, ולחיות אותם מתוך ערות. ערות. זה הדבר. לחיות מתוך חיות, שמחה ותשוקה. לא לתת לזמן שלנו פה להתמוסס.

זה קודם כל צורך שלי, שמניע אותי, אך מהרגע הראשון ראיתי שיש עוד אנשים שמסקרן אותם להכיר, לראות ולשמוע. אני משתפת במה שאני חוקרת ומוצאת בכל מיני דרכים. לפעמים הפרויקט נשאר דיגיטלי, לפעמים נוצרת קהילה גדולה, לפעמים הוא הופך לקורס באקדמיה, לספר, וכמובן, לציורים, לתערוכות, והרצאות.

עכשיו זה הזמן שלכם. אתם מוזמנים מאד להצטרף למעגל הסקרנים, ולקחת מכל זה את הרעיונות הנוצצים לחיים שלכם. הנה כמה אפשרות להתחבר:

כדי לתדלק השראה הרשמו לקבלת דיוור עם מיקס טעימות מהפרויקטים ועדכונים:

רשימת הפרויקטים:

שהות בכפר קטן בפורטוגל. ראיינתי וציירתי אנשים ואת  הסביבה, תוך כדי שניסיתי לברר מה גורם לאנשים שם חיות, מה נותן א הכח לעבור את משעולי החיים. התשובה הפתיעה אותי, ושולחת אותי לבדוק את השאלה בקהילות נוסופות. פרויקט בהתהוות

פרויקט תמיכה לפליטים מהמלחמה באוקראינה שעלו לישראל. רישום שעשיתי בתחנת רכבת בורשה, של ילדי פליטים, הפכו לגלויות שדרכם גייסנו כספים לעולים.

  • – 2022-23 'ימים מחוץ לזמן אמן פוגש עדות'. תערוכה נודדת, הוצגה במק חפר, תל אביב ובז'נבה, שוייץ. הוזמנה ע"י האו'ם.
  • 2022 – גלריה 'בתיה שני' – תערוכה קבוצתית, 'ברוחה'
  • 2021 – קפה 'המרפסת' כרכור – תערוכת יחיד, 'קיר קורונה', עבודות שנוצרו בזמן הסגר הראשון והוצגו באופן לא פורמלי במסגרת ההגבלות.
  • 2019 – גלריה 'זוזו' תערוכה קבוצתית 'נוכחת נודדת נושם' –תערוכה מקיפה 15 שנות עבודה.
  •  2019 ג'סר דרימנג – גלריית 'זרקא' תערוכת יחיד.

  • 2018 – TRAVELLING אברהם הוסטל, תערוכת יחיד
  • 2018 – 'המראות, נחיתות' – גלריה 3 חיפה, קבוצתית

למה אני נוסעת, למה שוב לבד, למה ליפן? טקסט חקירה. מסה אישית שנכתבה מרגע שצץ הרעיון לנסוע ליפן לבד, ועד לשיטוטים ברחובות הארץ הזרה. בספר כחמישים איורים מהדרך.

פרויקט המאיר את נשות ג'סר, ואת החלומות שלהן. במשך כמה חודשים נפגשתי עם נשות הכפר, לתהליך של ראיון אישי, העוסק בחלומות של הנשים, וציור פורטרט. בהשראת המפגש, יצרו הנשים ריקמה בעבודת יד, השזורה בפורטרט. כל אלו חוברו לתצוגה המשקפת את התהליך ומהווה נקודת ציון בזמן.

הפרויקט התקיים בשיתוף פעולה עם מיכל שדה גולדווסר, מנהלת פרויקט לקידום פיתוח כלכלי בג'סר, ועם ג'וחה גסטהאוס, עסק חברתי יחודי הפועל בכפר.

ראיון של אישה אחת בכל יום במשך שנה. הראיונות עלו מיום האישה 2011 במשך שנה. הרצאות על הפרויקט ברוב מוסדות האקדמיה בארץ, ובאנגליה UCLA, אוקספורד

תערוכה בגלריה 'זוזו', בה הצגתי 15 שנות עבודה, יחד עם כלנית קמין ובן בר

פרויקט שבדק מה אנשים מטיילים, מעבר לסיבות הרגילות של מפגש עם אנשים, נוף ותרבות. התהליך: במשך חצי שנה נסעתי לאברהם הוסטל בתל אביב. בכל מפגש ראיינתי תיירים אקראים בלובי, שאלתי אותם:

  1. מאיפה באת,
  2. למה את.ה מטייל.ת
  3. מה היעד הבא

בסיום הראיון עשיתי סקטצ' מהיר של המרואיינים. אורך הראיון והסקטצ' יחד היו כעשר דקות.

הפרויקט הפך לתערוכה מרכזית שהוצגה כשלושה חודשים, והיו סביבה מפגשי שיח שבחנו את השאלה- למה אנחנו מטיילים

פרויקט בינלאומי אמנותי, הבודק מה אנשים רוצים להיות. הפרויקט התחיל בראיון של 3 שאלות:

מה רצית להיות פעם, מה אתה עושה היום, מה תעשה בעתיד.

הטקסט עבר לצלמ.ת שאינו מכיר את המרואיין, ויחד הם יצרו עבודה שמשקפת את הטקסט

במסגרת פסטיבל 'מתחת לפנס'.

ערב ראיונות שעסק בגירוש הפליטים מישראל

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים