דף הבית » יום 255, קמילה. להקת חימום של אישה אחת.

יום 255, קמילה. להקת חימום של אישה אחת.

כך נפגשנו: הייתי רוצה לתת לראיון הזה את הכורת של אתמול או את הכותרת של יום שישי או את הכותרת של אופירה , שלא נדבר על הראיון של יעל על

יש בקמילה מכל זה. היא עובדת עם נוער בסיכון, אבל זו לא עבודה בשבילה. זו משימת חיים. בחורה מלאת כריזמה, שפשוט אי אפשר להגיד לה 'לא’. היא תגשים חלומות וזהו. אל תתווכחו בכלל, כי היא לא תיתן לכם סיכוי. האמת, גם לא תרצו, היא מדברת עם כל כך הרבה קסם.

וזה עוד לפני שדברנו על זה שהיא זמרת ויוצרת מוכשרת. הראיון הזה מתאים בדיוק ליום גשם האפור הזה, קמילה תחמם לכם את הלב.

1. אז מה קמילה, עם מה נתחיל?

נתחיל עם חלומות. לפני מה שאני רואה 99% מהאנשים חושבים שאין להם סיכוי להגשים את החלומות שלהם.

2. איך את יודעת?

אני פוגשת הרבה אנשים, בעיקר בני נוער, ואני שואלת אותם וזה מה שהם אומרים. יש להן חלומות אבל הם חושבים שאין טעם לחשוב שאפשר להביא את החלום למציאות שלהם בחיים.

נוער זו שכבת האוכלוסייה שבעניי הכי משקפת את העניין הזה.  אני מלמדת נוער בסיכון מוסיקה, תיאטרון, כתיבה והלחנה.

הנוער הזה, אלו ילדים שנולדים לחיים רגילים למשפחות בד"כ מאד קשות, אבל בחיים הרגילים איזו משפחה היא לא קשה? רק למיליונרים פשוט יותר. קל להם להתקדם. אם הילד רוצה תופים, גיטרה, שיעורי מחול, הוא יקבל הכל.

אני פוגשת ילד שבגיל 12 היה סוחר סמים, ושלחו אותו לפנימייה. הילד עם כשרון אדיר, שם בכיס את הזמרים הכי גדולים שיש פה, והחלום הכי גדול שלו זה שתהיה לו בסטה בשוק.

3. בסטה בשוק?

כן, ממש לא מזמן הילד הזה, שהוא בן 17, אמר לי, “מה את נלחמת עליי? מתעקשת שאהיה בחוג לפיתוח קול? אני יוצא מהבית ספר ואני הולך להיות שוב סוחר סמים, ואם תהיה לי בסטה בשוק לקראת גיל 50 אני אגיד תודה”.

זאת האוכלוסייה שאני פוגשת. אני מלמדת ב – 6 פנימיות של נוער בסיכון. בקושי יש לי זמן. תמיד שואלים אותי למה אני לא מלמדת במקום אחד וזהו, יהיה לי יותר קל, אבל זה בדיוק העניין – אני רוצה לשנות להם את הדעה. כל משאלת לב שיש לאדם, הוא יכול להגשים אותה.

4. מה את אומרת להם?

שיש לך כשרון, זה עניין של ייעוד ואתה יכול לבצע את זה. אתה יכול לצאת מהמשפחה, של 12 ילדים, שאבא שלך רצח את האמא, ומעוד סיפורים מזעזעים ועדין להגשים חלום.

יש לי מעל 120 תלמידים כאלה. הם לא מחפשים בי מורה. הם מחפשים בי אמא. זה באמת תפקיד של אמא לומר לילד שהוא לא צריך להיות בלדר סמים, למרות שזה הכי קל להם ..

אמא צריכה לומר לילד –  אתה יודע לשיר, אתה שחקן מלידה, אתה עושה את זה פי 10 מזמרים אחרים בגלגלצ, אתה יכול לצאת ולעשות צבא, ללמוד ברימון, לקבל מלגות, ולהגשים את החלום.

5. מאיפה הביטחון שלך, האמונה החזקה?

הגעתי לארץ, לבת –ים, בגיל 13 מרוסיה והרבה שנים ספגתי קריאות של 'רוסיה מסריחה’ וקריאות האלו חישלו אותי. היום אני מנסה להעביר את הכח הזה, לאלפי תלמידים שעברו דרכי ב 12 שנים האחרונות, להעביר את העוצמה למתבגרים, לחבר'ה בני 16-18 שיוצאים לעולם.

אני פוגשת עוד אנשים כמוני, בעיקר אומנים, שגם עובדים עם בני הנוער האלה. מאד חשוב להשקיע בהם, כי הם הדור הבא. יש מעטים מהם שמצליחים, וכשהם באים לבקר אותי עם המדים, אחרי שהתגייסו, אני באותו רגע מתחילה לבכות מהתרגשות, אני מבינה שיש סיכוי טוב שהחיים שלהם ניצלו.

6. מהניסיון שלך, אלו דברים מצליחים לעשות שינוי אצל נער כזה?

חינוך טוב, מורים טובים שמתייחסים אליו באופן אישי. פנימיות נוער בארץ הם דבר מדהים ומספקים קרקע נוחה וצרכים בסיסים – אוכל, מיטה, וחינוך. דבר נוסף זה האמונה שלך בעצמך ולפגוש אנשים שמלמדים אותך להאמין בעצמך. בעיקר צריך לחיות את החופש בראש. לחלום. זה מרכיב באופי שחייב להיות .

7. איך את חיה את החלום שלך?

אני חיה את החלום שלי יום יום. נולדתי לכתוב מוסיקה. לבצע מוסיקה שמימית. לפני שנה שמתי  רגל על הגז והיום יש לי להקה מדהימה שאני מופיעה איתה בארץ ובחו"ל. עוד כמה חודשים אנחנו מקליטים אלבום עם תקציב ענק וזה מדהים.

היום אנחנו מופיעים בירושלים, בפסטיבל מדהים של משרד החוץ, של מוסיקת ג'אז ומוסיקת עולם, מול נציגים ממדינות שונות, עם עוד להקות מבריקות מהארץ.

8. היום את חיה את החלום, מה הדבר הבא שאת רוצה להגשים?

אנחנו כיצורים חיים, נמצאים בתנועה מתמדת. לכל דבר יש את הזרימה שלו, יש מעגליות, גם התאים בגוף כל הזמן מתחלפים. חלום אחד בא לידי ביטוי ותמיד מגיע חלום אחר.

אם אתה אדם בעל חלומות, אתה אף פעם לא מפסיק לפעול. החלום שלי כרגע הוא להוציא את האלבום, אבל אני יודעת מה יהיה החלום הבא. זה יהיה אלבום אחר, יותר אפריקאי בצלילים, בכלים שלו, מול אוכלוסיה שונה. עוד 5 שנים, תהיה לי בת, שיקראו לה לילה. אני רוצה בית ביפו.

יש לי מלא חלומות ל 40 שנה קדימה. היום אני בת 33. אני יודעת שעוד 15 שנה יהיה לי מרכז לילדים יתומים. אני יודעת את זה. אני יודעת שזו המטרה הנעלה שאותה אני רוצה להגשים. אני רוצה לעזור לילדים שנפלטים משכונות עוני מהארץ ומחו"ל. אני יודעת שאני יכולה לעשות את זה. אני יכולה לגייס מורים שיבטיחו להם חיים טובים יותר.

בסופו של דבר אני רוצה למצוא את עצמי סבתא בת 80, יושבת על הכסא, מצד אחד כוס קפה, ומצד שני כוס ווויסקי ואני מסתכלת על השמים ואני אומרת עשיתי משהו, עשיתי משהו טוב.

אני רוצה לעזור בעולם הזה כל עוד אני יכולה לעשות. אני רוצה לסחוט את עצמי כמה שיותר בשביל זה. את יודעת זה.

קמילה טרגולוב.  | |   להופעה הערב >

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים