דף הבית » יום 276, מיטל. אין דברים כאלה.

יום 276, מיטל. אין דברים כאלה.

כך נפגשנו: כשהתחלתי את השיחה עם מיטל, עורכת דין במקצועה,  היא אמרה שהיא מאד עסוקה, שהיא תמיד עסוקה. צחקתי, אמרתי לה שעוד מעט היא תתחיל ‘למקבל’ את חייה, כמו בכתבה על האישה הבחורה, שהייתה לא מזמן בתוכנית של ד"ר יורם יובל – כדי להספיק, היא מנהלת את חייה בלו"ז קפדני עושה דברים במקביל, רצה ממקום למקום לחסוך זמן (תוך כדי שיחה בנייד ושתיית הקפה), מי יודע אם אין שם תזמון לנשימות

מהצד השני לא נשמע צחוק. גם לא גיחוך.

 התחלנו לדבר, ותוך כדי הבנתי, שאת הכתבה היו צריכים לעשות על מיטל.

מיטל היא בחורה נעימה ביותר לשיחה, נשמעת 'כמוני-כמוך’ ובכל זאת אם הייתי מראיינת אותה שוב, הייתי חוזרת על אותה שאלה – תגידי, זה באמת נראה לך הגיוני? הפעם האחרונה ששאלתי את זה כאן, הייתה עם תמי.

1. אז לא ראית את הכתבה?

לא אני לא רואה טלוויזיה, אולי קצת בבוקר תוך כדי שאני מארגנת את הילדים. היום שלי מתוזמן, אין לי זמן פנוי לשבת ולראות. מכירה את הספר 'איך היא עושה את זה?’ ככה זה אצלי. זה ספר מצוין, ממש הזדהיתי עם כל דבר שם, חוץ מהקטע של הבגידה.

2. מה זה אומר כל היום עסוקה? כמה זה כל היום?

כולם יודעים שמיטל מאד עסוקה. אני עושה כמה פעולות במקביל. יש לי משרד משלי, 2 ילדים ולנהל בבית. כדי להספיק הכל אני עובדת 18-20 שעות בממוצע. אני חולת עבודה. מה גם שיש לי אחריות כלפי הלקוחות שלי.

אני עובדת כל היום, חוזרת לילדים, ובערב אחרי שאני מרדימה את הילדים ואת הבעל, אני חוזרת למשרד. זה 5 דקות נסיעה מהבית בשעות הלילה. אתמול נשארתי עד 5 בבוקר.. אני גם באה לעבוד בשישי ובמוצאי שבת.

3. מתי את ישנה?

אני ישנה שעתיים, שלוש בלילה. רק בין שישי לשבת אני ישנה 6 שעות

4. זה אמיתי? על בסיס קבוע?  איך את מתפקדת?

אני בן אדם מורכב, לא משהו רגיל במובן הזה. אני חיה על אנרגיה היא גורמת לי לא לרצות לישון, אבל אני ערנית. יש איזו אמא שאומרת לי 'מה זה, את אף פעם לא נראית עייפה, מה את עושה? באמת  אין לי מושג, זה האנרגיות האלה שיש בתוכי, הן גם גורמות לי לא לרצות לאכול.  אין לי תחושת רעב. כל הנשים מסביב מקנאות בי… ובמובן הזה אין בכלל מה לקנא אני לא נהנית מאוכל, אני ממש צריכה להכריח את עצמי לאכול.

אני כל הזמן בתזוזה. בשבת ב- 7 בבוקר, כולם כבר על הרגלים ויוצאים לטייל. אני לא מסוגלת להיות בבית, בתוך מבנה עם קירות.

5. מה עם הפוך? לא קורה שאת נשארת עוד קצת מתחת לשמיכה?

מה פתאום, זמבחינתי בזבוז של החיים שלי. זה יכול לגרום לי לדיכאון. אני לומדת או קוראת במיטה לפני השינה כדי להירדם. טלוויזיה לא מרדימה אותי, וגם ככה אין מה לראות ב 3 בבוקר

6. ואם את לא מרגישה טוב?

אז אני ישנה שעה וזה עובר לי. אני אומרת לך משהו באישיות, באנרגיה וברצון שלי לעשייה, מאפיל על כל דחף אנושי שיש.

7. תשמעי, באמת אין לי מושג למה את עושה זה?

אני עושה לנפש. אני מאד אוהבת לעבוד. אני עוזרת לאנשים, מקבלת תמורה כלכלית, יש לי משרד שלי.  אני נהנית מכל רגע ומרגישה שהעבודה היא כמו תחביב. ביום שאני ארגיש שאני קמה בבוקר והולכת 'לעבודה’, אני אפסיק.

אני גם חושבת שיכול להיות שכל העבודה הזאת תהיה זמנית בגלל שהתחביב שלי יהפוך “לעבודה”.  פתחתי משרד משלי מהיום שאני עורכת דין. אני מפחדת שזה יום אחד ילך לאיבוד. כרגע אני בתוך העבודה. קרה גם שאני גם מבינה בהרבה תחומים בגלל הנגיעה שלי במגוון של ל'קוחות. הכל גם מעניין אותי, אני מעורבת בהרבה דברים. האמת שאני חולמת להוציא ספר על כל האנשים והאירועים שאני עדה להם, לעמוד בשבוע הספר ולחתום לכולם..

8. גם כילדה היית כזאת מולטי?

תמיד הייתי היפר, אבל מהיום שהחלטתי להיות עו"ד, בגיל 13, הרצון הזה השתלט על כל רצון אחר, וזה רק הולך ומתעצם מאז. ברגע שאני רואה את ההצלחה, אני רוצה להמשיך, זה מדרבן.

משהו באישיות שלי גורם לי לרצות להצליח. זה לא הכסף. אחרת גם הייתי מתעסקת בתחומים אחרים, כסף זה תוצר לוואי של העבודה, אני לא נהנית מכסף, אני לא טיפוס נהנתן באופן כללי,  אני בעיקר נהנית מהמחשבה שהוא לא חסר לצרכים שלי, מזל שהם מינימליסטיים.

9. מאילו עוד דברים את נהנית?

אין לי הנאות אחרות חוץ מהמשפחה והעבודה. אני יוצאת לאירועים של הלקוחות שלי, חתונות, מסיבות. אלו בעיקר האירועים שלי.

10. מה אנשים מסביב אומרים לך? מה בעלך?

כולם אומרים שאני לא נורמאלית, שאני מעמיסה ויום אחד אשבר. ההורים שלי רבים איתי על זה שאני עובדת קשה. אני אישית לא מרגישה את זה, אני נהנית מכל רגע בדרך.

ובעלי, הוא התרגל.. (אם אפשר לומר ככה) הוא מתעייף מלראות ולשמוע אותי. הוא הפוך ממני, רגוע, איטי ואדיש, הפוך לגמרי.

אלו הדברים שאין לי, ואותם אוהבת אצלו. גם הוא תמיד אמר לי שהוא אוהב שאני ככה, אותן התכונות שאין לו. תכננתי להתחתן בגיל 25 וידעתי מהרגע הראשון שהתחלנו לצאת שזה יהיה איתו.

11. מה זאת אומרת תכננתי?

ידעתי שאף גבר אחר לא ייקח אותי…. מי יהיה מוכן שאשתו תלך בלילה למשרד? ידעתי שאני בעייתית ושברגע שאכנס למעגל של עבודה, אני אשקיע א כל כולי וכבר לא יהיה לי פנאי להכיר, לצאת ואיכשהו החתונה כבר לא תהיה בסדר העדיפויות שלי, פחדתי שלא יהיו לי ילדים ומסגרת משפחתית שזה מאוד חשוב לי. גם היום, אמנם אני לא נמצאת הרבה בבית, אבל המשפחה מאד חשובה לי. אני מנהלת את כל מה שקורה שם, והכל עובר דרכי, “בעלבוסטה”, מארגנת הכל, כולל מה הילדים ילבשו בבוקר ושנה שעברה אפילו הייתי בוועד של הגן..

12. אם הבת שלך תהיה כמוך?

יש לי בת 6 שדומה לי שטאנץ’ באופי, רק בדגם משודרג (אני מקווה) ילד בן שנתיים שדומה לבעלי, באישיות ובמראה ועכשיו אני בהריון. (גם את זה גיליתי  באיחור מה…, לא שמתי לב לזמנים, תפחתי ואני לתומי סברתי שמדובר בעודף בורקסים… והסתבר שאני בהריון..ממילא תכננתי שלושה ילדים)

בכל מקרה, הבת שלי כבר הודיעה שהיא תהיה כמוני. היא כבר מדברת כמו עורכת דין ואמרה לי שהיא תעבוד איתי ותעזור לי לעזור לאנשים אחרים.

13. הלכת פעם לאיזו סדנא של מודעות, עולם הנפש?

בשביל מה אני צריכה? טוב לי עם עצמי וגם אין לי זמן לזה. אם היה לי זמן, הייתי לומדת רוסית, או עושה דוקטורט. אני עושה קורסים מקצועיים של לשכת עורכי הדין, כל הקיר שלי מלא בתעודות, אולי 30..והיד נטויה

14. בת כמה את?

32 , כבר זקנה (צוחקת..)

15. אולי בגלל שאת עובדת כל כך הרבה, זה מרגיש ככה?

לא, יש לי אישית בעיה עם הגיל. יש לי הרבה דברים שאני רוצה להספיק, והזמן עובר נורא מהר וזה מלחיץ. תכננתי להספיק עד עכשיו דוקטורט, לכתוב ספר, אבל אי אפשר הכל, יש לי רק 24 שעות ביום.

16. היית רוצה יותר

אני גורמת לזה שיהיה יותר. אני ישנה פחות. אחרי 120 שנה אני אשן הרבה. בינתיים אני רוצה להספיק, כל יום שעובר אינו חוזר….

מיטל אורשלם

להגיב בפייסבוק | להרשם לניוזלטר שבועי | כל הנשים דף הבית 

 Email Marketing Powered by MailChimpיוני נשים 365  

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים