דף הבית »  יום 285, רמאח

 יום 285, רמאח

 יום 285, רמאח

כך נפגשנו: באמת מעניינת הסיטואציה בה אני ורמאח נפגשנו. רמאח, נראית שבדית, בכלל בדואית, ונפגשנו רגע לפני הקידוש של ארוחת שישי המשותפת במלון באילת. שתינו הגענו לסופ"ש שם, בגלל המרוץ המכוניות, הפורמולה, שהתקיים בעיר.

ועם האווירה שהייתה בסוף שבוע הזה, חשבתי שנעשה ראיון קליל. למעשה ככה תכננתי עוד לפני שהפרויקט התחיל – אני אשאל מה קראת, אכלת, ראית וככה נעבור 365 נשים.

האמת שמעולם לא יצא, ניסיתי עכשיו איכשהו זה שוב הגיע למקום אחר..

1. נהנית במרוץ?

היה מעניין. אהבתי בעיקר את האופנועים. כל העולם הזה של הרכב קרוב אליי בגלל בעלי.

2. איך נראית בד"כ השבת שלך?

ב – 3 השנים האחרונות, השבוע שלי מאד אינטנסיבי. אני מחוץ לבית רוב היום, מתרוצצת בין העבודה כמנהלת לשכה, ללימודים באוניברסיטה, כך שבשישי שבת, אני מקדישה לעצמי ולבית. בשישי אני מארגנת את הבית, מבשלת ובשבת אני בחוגים של הילדים.

3. איזה ספר הכי השפיע עליך?

אני אוהבת את ‘הסוד’. זה אמנם לא משהו שקרוב למציאות שלנו, אבל יכול לתת דחיפה לחשוב בצורה אחרת.

4. איזו תוכנית טלוויזיה מעניינת אותך?

היום אין לי זמן לראות, אבל אהבתי את הסדרה 'בטיפול’ ואני אוהבת גם את 'בטבעת זו’, התוכנית עם עם גלית גוטמן. זה אולי בגלל שאני לומדת עבודה סוציאלית, אני מסיימת עכשיו.

5. למה בחרת עבודה סוציאלית?

עשיתי תואר ראשון בסוציולוגיה וידעתי שאמשיך הלאה לעבודה סוציאלית. זה דבר שקרוב לאישיות שלי, לטבע השקט שלי. אני יודעת שלא לכל אחד זה מתאים. כל אחד יודע לאיזה צד הוא שייך, אם לצד המקשיב או לא.

6. איזה תחום בעיקר מעניין אותך?

ילדים, בעיקר עכשיו שאני פוגשת אותם בהכשרה שלי. כל הנושא של ילדים עם הזנחה רגשית ופיזית, מאד נוגע לי. אני חוזרת מטולטלת לילדים שלי בני 11 ו – 7.

7. איך זה משפיע?

אני יותר רגישה אליהם. אנחנו לא כל כך מתייחסים לרגשות ולמילים. היום אני מודעת לזה שכל מילה, מאד משפיעה על התפתחות הילד.

להגיד לילד 'אתה לא יכול לעשות את זה’, זה הרסני. ילד לא יאמין בעצמו אם אמא שלו לא מאמינה בו. הוא מפנים שזה המסר. או להגיד לילד 'אין לי כח לדבר עכשיו, נדבר אח"כ’ ואז לשכוח מזה.. זה גם דבר שהיום אני שמה לב אליו. אם ילד רוצה לדבר, אני לוקחת כל דבר כזה ברצינות.

8. את מתיחסת למילים, לרוב מתעסקים בהזנחה הפיזית

הרבה פעמים אנחנו לוקחים את התעללות הפיזית ברצינות רבה יותר מזו הרגשית, למרות שיש מילים שפוגעות ומשאירות צלקת להרבה הרבה שנים.

רמאח עוביד

 להגיב בפייסבוק | להרשם ל ||

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים