דף הבית » יום 286, יונית. הסטארטר של הסטארט-אפ

יום 286, יונית. הסטארטר של הסטארט-אפ

יום 286, יונית. הסטארטר של הסטארט-אפ

כך נפגשנו: כמה פעמים ישבתם בסלון ואמרתם ‘יש לי רעיון גדוללסטארט-אפ מנצח?’ או כל מיני 'אם רק היה לזה וזה פתרון, אפליקציה..’ ישבתם, אמרתם ולא ממש עשיתם, כי בדרך כלל זה ככה.

יונית, בדומה , בחרה לעשות. היה לה רעיון גדול לדבר פשוט, והיא החליטה ללכת עד הסוף. אין תירוצים – זה שאין לה רקע טכנולוגי, שבדיוק ילדה, או ענייני הון, לא עצר אותה בדרך.

1. מתי נתקלת בצורך שגרם לך להקים סטארט-אפ?

תמיד היו לי רעיונות לכל מיני דברים. בחברה שעבדתי זה כשכירה, זה היה חלק מהדיאלוג שלי עם ידיד שעבד איתי, כל הזמן היינו חושבים על כל מיני פתרונות לדברים שלא קיימים.. לקראת סוף התקופה שלי שם, ב – 2008, זה רק הלך והתעצם.

נסעתי לניו יורק, שם נולד הרעיון הנוכחי. זו הייתה נסיעה שלישית שלי לשם והתארחנו אצל חברים. מצאנו את עצמנו כל ערב יושבים ומתכננים מה אנחנו רוצים לעשות. נכנסים כל פעם מחדש לאתר של כל מקום – הצגות, קניות, מוזיאונים. בכל אתר מבררים מה הכתובת, זמני פתיחה, לראות מה יש, איך מגיעים מנקודה לנקודה..עבודה..

בשלב הזה אמרתי שזה לא נראה לי הגיוני שבעולם שאנחנו חיים בו היום, אי אפשר לקחת את מה שאני צריכה לשפוך לאיזה פילטר, והוא יגיד מה לעשות, מתי פתוח, אלו אטרקציות נוספות יש ליד. חיפשתי שהאינטרנט יעבוד בשבילי, כי ממילא כל הדברים האלה קיימים וזו סתם טרדה.

2. מה הביא אותך למקום שאמרת 'אני’ זאת שהולכת לפתח את זה?

הרעיון קינן בי שם לא מעט. יצא לי לפגוש בחור דרך חבר משותף, ערן, שלימים הפך להיות אחד מהשותפים. הוא איש טכנולוגי. שאלתי אותו אם יש כזה דבר. בזמן השהות שלנו שם, הוא הפך את האינטרנט ואמר לי שאין.

מהתחלה האמנתי ברעיון וראיתי איך זה יכול להצליח גם כלכלית. אמרתי לו שאני מחפשת מישהו לרוץ איתו והוא הצטרף. בהמשך התחברנו לשירלי, שבאה מהעולם הפיננסי ונוצר משולש של יכולות שמריץ את הרעיון ומפתח אותו.

3. סטארט אפ זה סוג של מסע מפותל, לא תמיד אל מקום נודע, מה מחזיק אתכם יחד?

השותפים התלהבו מאד מהרעיון מהתחלה, כך שהיה קל לחבר אותם. אני עבורי זה הבייבי שלי, המסע שלי. מסע עם אי ידיעה ותהפוכות. מה שמחזיק אותי זה באמת האמונה וההתמדה. אני כל הזמן מאמינה, כולל ברגעים של אתגרים וקשיים שצצים כל יום.

אתה צריך להיות יזם בנפשך, כי אתה רואה רק את הפוטנציאל והצדדים הטובים של הרעיון. כל אחד שמדבר על משהו, אתה מייד חושב איך זה יכול להתחבר לפרויקט. זה סוג של עיוורון

4. שזה עלול קצת בעייתי..

כן, הרבה מאד סטארט אפים לא מצליחים, לפעמים גם בגלל זה, אבל האמונה היא הדלק, הגורם שעוזר לעבור את הדרך ומניע. אני כל הזמן מאמינה כולל אתגרים וקשיים שצצים כל יום. זה המון זמן בלי הכנסה, ורק השקעה. המון השקעה של זמן ועבודה במשרה מלאה פלוס פלוס.. והכל במימון עצמי.

5. ויש גם תחרות

תחרות זה לטוב ולטוב, לא לרע. זה אמנם מפחיד, אבל מצד שני אם גם אחרים עושים באותו כיוון, סימן שאני בכיוון הנכון. אני מאמינה שתחרות תמיד מביאה שפע, לכולם. זה דבר בריא. פה שוב זה עניין של אמונה. אני כל כך מאמינה במוצר, שאני רואה בכל סיכון הזדמנות. זה חלק מההתמדה, ואחד הדברים שמביאים להצלחה בסוף.

6. מה למדת מהדרך מלהיות שכירה עד לניהול סטארט-אפ?

למדתי המון. פגשתי בעולם האינטרנט והיזמות, קהילה מדהימה, עולם ומלואו. כל הזמן אני אומרת לעצמי, שמה שלא יהיה, אני כבר הרווחתי.

מעבר לזה, אני אדם מלא ברעיונות, וכל הזמן היה לי רצון להיות 'שם’ ועכשיו אני עוברת דרך, לא קופצת לנקודה. זה דבר שחשוב לי מאד לעבור.

זה משהו אחר לגמרי מעולם השכירות. כשהייתי שכירה, הייתי במקום עבודה מאד טוב, אבל הרגשתי שזה כלוב מזהב. יש לי תנאים טובים, משכורת, יחס טוב ובכל זאת לא היה מה שהדליק את האש בתוך היום יום. אנשים חשבו שהשתגעתי כשעזבתי..

היום אני מרגישה שמאד התבגרתי בזכות העצמאות הזאת. כשאתה שכיר, הדברים קורים איתך או בלעדיך. כאן, אם לא אעשה, לא יהיה. היה לי הכי ברור להבין את זה כשיחד עם הסטארט אפ נולדה בתי השלישית. אם כשהייתי שכירה הייתי עסוקה בחודשים הראשונים בעיקר בלהחליף מתנות ולהסתובב עם התינוקות, כאן אין מצב כזה. הלכתי עם העגלה לכל מקום, פגישות עם משקיעים, לבנק, פגישות צוות, זאת מציאות שונה לגמרי.

יונית קרירי.

להגיב בפייסבוק | להרשם ל ||

 | 

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים