דף הבית » יום 317, מרים. לא על האוכל לבדו?

יום 317, מרים. לא על האוכל לבדו?

יום 317, מרים. לא על האוכל לבדו?

כך נפגשנו: אם נסיק מתוכניות הטלוויזיה, נראה שחבל לשלוח את הילדים לבית הספר, חוגים, הרחבת אופקים.. מה שהם באמת צריכים, זה מישהו שילמד אותם לשיר, או לבשל.

עם הלשיר אני באמת לא יכולה לעזור, אבל אם כבר מישהו צריך ללמד אותם לבשל, אז שיעשה את זה באהבה, כמו מרים. מרים מבשלת אוכל בייתי, ‘רגיל’, כזה שלא צריך לפתוח מילון, כדי להבין מה אוכלים. זה מה שהיא הכי אוהבת לעשות בחיים. וזה בשבילה הכל.

(המלצת המערכת: תקראו את הראיון עם איזה סנדוויץ’..)

1. מה זה אוכל בשבילך?

אחת ההנאות הגדולות של החיים. יש כאלה שנהנים רק לאכול, אני נהנית להכין אוכל, לא פחות מלאכול אותו.

2. מה גורם לך הנאה בזה?

אני אוהבת את הטקס. הנה היום, הכנתי עוף עם קישואים וכרוב ממולא. אני אוהבת לקלף את הקישואים ולהניח בכלי יפה על השיש, לקלף את העגבניות ולשים בקערית, (גם קערית יפה, לא סתם) לשטוף את העוף, לסדר שהכל יהיה מונח בצורה יפה, ורק אז להתחיל לבשל. להזהיב לאט את הבצל, להכניס את העוף וכך הלאה. ההתעסקות הזאת, משחררת לי מהראש את הטרדות שמפריעות.

3. כמה פעמים את מבשלת בשבוע?

כמה פעמים? כל יום! אין יום שאני לא מבשלת, לפחות 2 סירים, שיהיו פחמימות, ירק, חלבון.

4. ואם היום לא בא לך?

זה חסר לי. אתמול לא הרגשתי כל כך טוב, ולא בשלתי. הרגשתי שחסר לי משהו. זה הפריע לי, גם ראיתי שבבית הם אוכלים נקניקיות בלחמנייה, זה לא אוכל..

5. מה קורה אם נשאר אוכל ליום למחרת?

לרוב לא נשאר אוכל, אבל אם כן, אני נותנת אותו לפיליפינית של השכנה, היא מאד אוהבת את האוכל שלי. פה אין מי שיאכל את האוכל יום אחרי. מפונקים.. אבל באשמתי.. אני הרגלתי אותם ככה.

6. איזה התארגנות זה מצריך ממך?

קודם כל קניות. הרבה קניות, לפחות 3-4 פעמים בשבוע, ועוד מכלת שזה יום יום. אני לא הולכת למקום אחד וקונה, גם אין לי רכב, ככה שכל פעם אני הולכת למקום אחר.

יש סופר לדברים מסוימים, סיטונאי לדברים היבשים. אני הולכת לירקן, שיש לו את הירקות והפרות הכי טובים, וגם לקצב, שהוא יקרן, אבל הוא הכי טוב. כשאני קונה, אני רוצה את ה'טופ’.. אפילו שיש הרבה מבצעים בסופר לבשר, אני אקנה רק אצלו. בכל מקרה, גם ככה כל הכסף הולך על הכלכלה.

7. מה קורה בארוחת שישי?

ההכנות לשישי מתחילות כבר ברביעי.. הרבה פעמים בשישי שבת אנחנו בהרכב מלא. הבן בא עם החברה, הבת באה עם הבעל והנכדים. אני מכינה לכל אחד מה שהוא אוהב.

ברביעי אני מתחילה להכין חלק מהסלטים המבושלים, בדרך כלל את סלטי החצילים, חצילים עם סחוג לבעלי ולחברה של הבן שלי, חצילים שרופים לחתן שלי, לפעמים גם חצילים עם מיונז ומכינה מטבוחה, את זה כולם אוהבים.

בחמישי אני מוסיפה עוד 3 סוגי סלט, סלט גזר וכמובן סלט תפוחי אדמה לנכדות, וגם מכינה את הסירים לשישי.

8. מה את מכינה?

אם אני מכינה ממולאים, אז בחמישי בערב אני כבר ממלאה את הירקות, מסדרת בסיר את הדג, כדי שבשישי יהיה לי קל.

9. כמה את עובדת בשישי?

בשישי אני נכנסת למטבח בערך ב -7 בבוקר, כשהבית נקי, (חוץ מלבשל אני גם מאד אוהבת לנקות ותוך כדי הבישולים, אני מנקה כל פעם משהו אחר..) ויוצאת מהמטבח 10 דקות לפני כניסת שבת, להספיק להתקלח.

10. זה אחרי שהכנת מראש דברים?

בשישי אני עושה את כל הדברים שאני צריכה שיהיו טריים, את הפשטידה, את החמין, תפו"א לפעמים עלי גפן, קובה מיוחדים שאני עושה, ועוד סלטים..

11. ברצינות, עוד סלטים?

בטח, אלו סלטים טריים, לפחות 4-5 סוגים וסלט פרות

12. זה לא נשמע לך הרבה מידיי?

לא. כולם אוכלים הכל ומאד אוהבים. כל דבר שהנכדות שלי אוכלות, הן אומרות 'סבתא טעים’, זה גורם לי אושר. חוץ מזה אני בפנסיה וזה מה שיש לי, לפנק את כולם.

הרבה מסביב כועסים עליי, אומרים שאני מגזימה, שאני אלך לחוגים, להעשרה.. אולי באמת אלך, לקחתי טלפון של מישהו שעושה קורס בחיתוך פירות טרופיים ופטיפורים

13. שוב אוכל?

(צוחקת..) נו, זה העולם שלי, אני עושה את זה מתוך אהבה.

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים