דף הבית » יום 345, יעל. דווקא יש סוסים שמדברים עברית

יום 345, יעל. דווקא יש סוסים שמדברים עברית

יום 345, יעל. דווקא יש סוסים שמדברים עברית

כך נפגשנו: כשאתם התעסקתם אתמול בפרחים ושוקולד לבני זוג שלכם, יש פה אחת שבנוסף לבן זוג האהוב, הייתה בכיף מביאה פרחים ושוקולד לאהובים שלה, אבל זה לא ממש הטעם שלהם.. הם יותר בעניין של חציר וכאלה.

זאת יעל ואלו הסוסים שלה, והדרך שבה היא מטפלת ודואגת להם, יכולה להיות קורס אלטרנטיבי להורים: ‘ככה תגדלו את ילדכם’. זה לא רק סוסים, הלב רחב ויש בו מקום לחיפושיות זבל, קיפודים, בזים ויש פה עוד מלא.. תקראו, גם מגיעים מכאן לאפריקה.

1. מה הם הסוסים בשבילך?

זאת חיה שמאז שאני קטנה, רציתי להיות חלק ממנה. תמיד ראיתי אותה בסרטים, והיא הייתה נראית לי ענקית, עצומה.. כשהייתי קטנה בקשתי לרכב, ולא ממש הרשו לי.. כשגדלתי קצת, הברזתי מבית הספר, הלכתי לחווה וכדי לרכב, טיפלתי לאנשים בסוסים, הברשתי, ניקיתי את התאים, מה שצריך..

בצבא כבר היה לי סוס משלי, שקבלתי במתנה מחבר, והיום אני מגדלת שני סוסים מתחת לבית, (עד לא מזמן היו פה ארבעה) אני מטפלת בהם כאילו הם הילדים שלי, במסירות מאד גדולה. הנה עכשיו אני בדיוק נותנת להם לאכול..

2. זה רק סוסים או שיש בזה גם מעבר?

מאז שאני קטנה אני אוהבת חיות, זה התחיל מתולעי משי וחיפושיות זבל וכל פעם הבאתי להורים שלי חיות- כלב, חתולים, קיפודים וגם קנגרואית קטנה..

3. קנגרו??

כן, עבדתי בגן חיות והייתה לנו קנגרואית קטנה, שאמא שלה מתה ואני זו שטיפלה בה. תפרתי כיס קטן, שמתי אותה בו וככה הסתובבתי כל היום, שהיא צמודה אליי.. וכמובן שגם בלילה. היא ישנה אצלי בבית, כשגרתי אצל ההורים. ברגע שהיא גדלה קצת, התחלתי לחבר אותה ללהקה, שתראה עוד קנגרו מסביב, ולא רק את אבא שלי..

4. טוב, קצת לא שגרתי בתור חיית בית..

היו לי עוד מיני כאלה, נגיד בזים. גידלתי מלא. הם היו באים לגן חיות לטרוף חיות. האמהות היו מטילות מעל העצים ומידי פעם היו נופלים אפרוחים, שאותם גדלתי, אבל הם נשארו בסביבה של הגן.

לא מזמן גדלתי בז בבית שלי. הוא נפל בגינה של השכנים. הבאתי לו ולדות של עכברים, ואפרוחים.. הוא היה צורח משמחה כשראה אותי. היה בטוח שאני אמא שלו.. טיפלתי בו, הייתה לו רגל שבורה ואחרי כמה שבועות העברתי אותו לספארי.

5. אם כבר אנחנו בלא שגרתי, באיזה סיטואציות מוזרות מצאת את עצמך עם החיות?

היו המון רגעים. כל מיני הקפצות של אמצע הלילה של חיות שלא מרגישות טוב. הרבה פעמים באתי לקחת יעלים ועזים וכל מיני חיות שאבא שלי מצליח לסבול, והבאתי אותם לטיפול בבית. הכלב שלי מאד עזר לי בטיפול איתם, ליקק אותם, ממש תמך בהם.

אבל היו רגעים הזויים, כמו בניתוחים שהייתי בהם, ששאלתי את עצמי מי עוד יושב באמצע הצהריים ומוציא לקזואר, (חיה שדומה ליען), את המעיים..? או מי נוסע בחצות הלילה לשדה התעופה כדי להביא אורנג אוטן? מי עושה פיזיותרפיה במשך שבוע לג'ירף ענק שנקע את הרגל, מותח לו את הרגל, מסובב..? מלטף פילים..? היו כל מיני בגן חיות, כמובן שלא עשיתי את זה לבד, אבל הייתי חלק מהצוות. בסוף עזבתי שם ונסעתי לאפריקה.

6. נו, ברור, לפגוש את המשפחה, איך היה?

היה קשה. תמיד בחלום ראיתי את זה כמו בנשיונל ג'אוגרפיק, אבל שם נסענו לחפש אריות במשך שלושה ימים ב- 40 מעלות חום, כשמלא אבק נכנס לפה.. היה שלב שאמרתי 'יאללה, עזבו את כבר האריות..’ הייתי ממש גמורה..

ואז חנינו באיזה מקום, אחרי שעקבנו אחרי איזה ג'יפ ופתאום ראינו להקה של איזה 20 אריות שוכבת שם.. הייתי בהלם מהמחזה, אמרתי שזה היה שווה הכל.. בסוף גם ראיתי שם את כל החיות שרציתי.

7. מה החלום שלך, כמובן שקשור לחיות?

כשהייתי קטנה היה לי חלום שתהיה לי חווה עם 40 כלבים. תמיד בקשתי מאמא שלי והיא אמרה שהיא תצא לפנסיה שתינו נגדל אותם ביחד.. אני עוד מחכה

בינתיים אני עובדת על להגשים את החלום הגדול עכשיו, וזה לפתוח חווה טיפולית לבעלי חיים. כשטיפלתי בחיות בגן ובכלל, אחד התסכולים הגדולים היה לראות את החיות חולות בכל מיני מחלות כרוניות ודברים שאין להם פתרון רפואי. היום אני לומדת רפואה משלימה לבעלי חיים ואני יודעת שיש טיפול שעוזר, ואני רוצה לתת את זה לחיות שזקוקות לו.

אני בקלות רואה את עצמי חוזרת ללילות האלה של 12 בלילה, שאני יורדת לטפל בחיות, אני מתגעגעת לזה ויש לי הרבה לתת.

יעל טלר

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים