דף הבית » צבעי לילה – מאיפה זה בא אירועי ציור?

צבעי לילה – מאיפה זה בא אירועי ציור?

צבעי לילה נולד מתוך מחשבה חלומית כזו על הרבה מאד אירועי ציור שיתקיימו בו זמנית, ויאפשרו להרבה מאד אנשים להיחשף לעולם האינסופי שנקרא – ציור. מועצה אזורית מנשה הזמינה אותי להגשים ולעשות בחצר הראשונים בעין שמר.

אני פוגשת הרבה אנשים שפוגשים אמנות, ובעיקר ציור, ומרגישים צורך להתנצל, שהם לא מבינים מספיק, שהם לא היו מעזים לנסות, שהם ציירו פעם אחרונה בכיתה ב', ועוד שפע מחסומים. גם אנשים פחות מאוימים ואפילו כאלה שמציירים נשארים לפעמים באיזה קבעון מסוים, השקפה שהתגבשה, וכל הרעיון באירוע הזה היה לפתוח! רעיונות, צ'אקרות ציוריות, מחסומים, להשתחרר ולהתנסות, ואם לא להתנסות אז רק להיות ולראות, ולחזור הביתה עם סקרנות לעוד!

בסוף יצא לנו מין קרקס רב-חושי, אליו הגיעו אלפי אנשים במשך שני ערבי קיץ נעימים. עשרות האמנים והקהל, מבוגרים וילדים, חובבי אמנות, וכאלה שממש לא, כולם הסתובבו עם עיניים מלאות התרגשות.

אז מה היה שם?

קודם כל, הרבה הרבה חופש! ולוקשיין מושלם: חצר הראשונים בעין שמר. זה מקום מיוחד שמציג את חיי החלוצים בראשית ההתיישבות. יש מאפייה, נפחייה, אורוות סוסים ישנות, פינת חי וגם מוזיאון ועוד.

הנפחייה הפכה למעבדת חומרים שם חקרו טכניקות ציור שונות, במאפייה אפו והכינו ארוחת ערב עם ירקות, בנו קומפוזיציות, הבינו יחסי צבעים וצורות, באורווות התקיימו סדנאות הדפס השראת חואן מירו. במגדל המים הקרנו עבודות אמנות וסרטונים קצרים בלילה. הטרקטורים הענקיים נסעו עם עגלות מלאות באנשים, שציירו כראשוני האימפרסיוניסטים בשדות. בפינת החי התקיימו סדנאות קומיקס, פסלי הדמויות בחדר האוכל המשוחזר במוזיאון עמדו כמודלים מושלמים לסדנאות רישום, באולם הקולנוע הקרנו סרטים מצוירים קצרים וסרטונים על אמנים יוצרים, וסרט מיוחד שיצרנו על עבודתה של האמנית יהודית לוין. בכיתות הישנות התקיימו שיחות אמנים, ובמכבסה אירועים אלטרנטיביים, כמו מדיטציה וציור כנבואה אישית, כמו רישום חלום תוך כדי שכיבה על מזרונים ושמיעת סיפורים כפי שעשה דאלי, וגם תצוגה של הגלריות הפעילות באזור ותערוכה אחת מיוחדת לאירוע של נורית דוד.

בדשא המרכזי התקיימו עוד שפע התרחשויות, תאטרון הידית הקים לתחייה דמויות מעולם האמנות שהסתובבו בקהל ויצרו איתו, היו מיצגים מסעירים, ציורי קיר שיתופיים של ליל הכוכבים של ואן גוך ואחרים, אמניות שונות ציירו בלייב במדיות שונות, עשרות ציורי פורטרטים, ציור דיגיטלי אונליין שהוקרן על מסכי ענק, ציורי פנים, דוכני מכירה של אמנים מקומיים, ודי. ג'יי עם מוסיקה מעולה!

האירוע התקיים בזכות המחשבה החלוצית של אנשי התרבות במועצה אזורית מנשה, ובתמיכת המועצה, ומשרד התרבות והספורט. על העיצוב: סטודיו מיקה, מיכל תומשוב הנפלאה.

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים