דף הבית » #1 ויק | צרפת – Vic | France

#1 ויק | צרפת – Vic | France

1. מאיפה אתה מגיע?

אני מגיע מפריז, אני גר שם 35 שנה. מבחינתי זה המקום הכי יפה בעולם. גדלתי לייד ליון בצרפת. זה מקום מאד קטן, ומאז שהייתי ילד רציתי להגיע לפריז. היום אני מפיק קולנוע. בחרתי לי מקצוע שלא תהיה ברירה אלא לגור בעיר גדולה, למשל בפריז.

2. למה אתה מטייל?

גרנו במקום קטן. חלמתי לעזוב אותו להגיע למקומות גדולים. הלכתי הרבה לקולנוע, כדי לראות איך נראה העולם. רציתי לדעת איך נראית ניו יורק, איך נראית לוס אנג׳לס. גדלתי ובחרתי להיות מפיק קולנוע, ידעתי שזה יגרום לי לטייל הרבה.

היום אני יודע שאני מטייל כי אני מחפש לחוות שוב את ההרגשה שהייתה לי שהגעתי לפריז בפעם הראשונה. אני נוסע המון בעולם ובכל פעם שאני מתקרב חזרה לעיר – עובר על  הגשרים, רואה את מגדל אייפל מרחוק, את הנוטרדאם – זה מעלה בי התרגשות חזקה בלב. אני לא מתרגל לזה, אפילו שאני גר בעיר כבר 35 שנה.

3. מה היעד הבא?

אני נוסע לקליפורניה. יש שם את הסכר הכי גדול בעולם והכי עתיק בעולם. אני עושה על זה סרט דוקומנטרי לטלוויזיה. אני אוהב לעשות סרטים דוקומנטריים. בארץ עשיתי על עמוס גיתאי, על הרצח של יצחק רבין, ובחו"ל הסרט הכי חשוב שעשיתי היה דוקו על אנדי וורהול.

#1 Vic | France

(April 8, 2018)

  1. Where do you come from?

I come from Paris. I've lived there for 35 years. I think it's the most beautiful place in the world. I grew up near Lyon in France. It's a very small place, and since childhood I wanted to go to Paris. Today, I'm a film producer. I chose a profession that will leave me no choice but to live in a big city, like Paris.

  1. Why do you travel?

We lived in a small town. I dreamed of leaving it and going to bigger cities. I went to the movies a lot, to see how the world looks. I wanted to know how New York looks, Los Angeles. I grew up and chose to be a film producer; I knew it will require a lot of traveling.

Today I can say I travel to re-experience that sensation I had when I first came to Paris. I travel extensively around the world, and every time I fly back – over the bridges, with the Eiffel Tower in the distance, the Notre-Dame – my heart rejoices. I cannot get over it, even though I've been living there for 35 years already.

  1. What is your next destination?

I'm going to California. They have the biggest and oldest dam in the world. I'm making a TV documentary about it. I love making documentaries. In Israel I made one about Amos Gitai, about the murder of Yitzhak Rabin, and the most important film I made abroad was a documentary about Andy Warhol.

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים