לבד ליפן, חתירה לתנועת השבירה

באפריל 2018 נסעתי ליפן, לשלושה שבועות, לבד. נסעתי מבלי להבין מה בדיוק הדבר שאני מבקשת לפגוש, לחוות, למצוא דווקא שם. עזבתי את הילדים, הבן זוג, עסקים, ונסעתי למקום זר. זו הנסיעה הרביעית שלי לבד ואני כבר יודעת שכל נסיעה כזו מעצבת את התודעה הנשית שלי מחדש. מעבר לזה לא הבנתי מה אני בכלל מחפשת. למה בכלל יפן.

כשהגעתי ליפן לקחתי חופש מוחלט לתהות. לחקור. לשוטט. לא לדעת, וכתבתי על זה ספר: 'לבד ליפן, חתירה לתנועת השבירה'.  מסה אישית המשלבת עשרות ציורים שלי מתנועת השוטטות ומהמפגש של עולמי הפנימי ומחשבותיי על אמצע החיים, עם הזרות והייחוד של יפן.

"יום אחד נחתה עליי יפן. לא הבנתי למה אני רוצה דווקא לשם. לא עניין אותי לראות את פריחת הדובדבן או המקדשים, או לאכול סושי. לא הבנתי מה כן מעניין אותי, רק ידעתי שאני רוצה לנסוע, ולבד. אם אהיה פיוטית, אגיד שנסעתי לחפש את היַפָּן שלי, ועל זה הספר".

מוזמנים להתלוות אליי למסע, מהארץ ועד יפן, בין הרחובות הסואנים, המעיינות חמים, איי אמנות ומקדשים, דרך השבילים של אמצע החיים.

להזמנת הספר

עלות ברכישה ישירה כאן: 80 ש"ח במקום 89 ש'ח. תשלום ב"ביט' וו פאייבוקס 0544607796

תוספת משלוח בדואר רשום בארץ 20 ש"ח. איסוף עצמי: חנות לבידו, המייסדים 27 כרכור.

***

"קראתי  בשלוק אחד. בהמשך קראתי שוב, לאט יותר, התעכבתי על האיורים המופלאים, סימנתי משפטים. ואז סיפרתי לכ-ל- החברות שלי, ואמרתי שהן חייבות לעצמן יפן. 

ענת אור מגל המציאה ז'אנר ספרותי שלא קיים: זו לא ספרות מסע, לא רומן, גם לא יומן. זהסיפור שיש בו מרכיבים של אגדת עם ("אישה אחת קמה יום אחד…״) רגעים צילומיים שבהם נפתחים החושים, ומעל הכל, זה הסיפור של כל אחת מאיתנו: זו שרוצה, זו שתכף, זו שכבר מחר תארוז מזוודה, לחפש את היפן שלה. עונג צרוף של שפה חכמה, קווי איור מלאי חיים, ויכולת סיפורית אדירה." רונה שפריר

עיצוב: אביגיל ריינר The Studio, עריכה: עידית נבו, הגהה: גילת עירון-בהר

לחצו כאן לקריאת הכתבה על הספר במוסף ישראל היום

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים