דף הבית » יום 189, מיכל. הוביט פיה ושדון עלו על חללית

יום 189, מיכל. הוביט פיה ושדון עלו על חללית

כך נפגשנו: את מיכל הכרתי בלימודים. אני זוכרת הפסקה אחת בה התגלו לי 2 דברים שהדהימו אותי: 1. מיכל נולדה בדיוק באותה שנה, חודש ויום כמוני 2. היא אוהבת  מאד מדע בדיוני ופנטזיה. 2 העובדות לא הסתדרו לי יחד כלל וכלל. אין משהו בכוכבים שמייצר קווים דומים אצל אנשים שנולדו באותו יום? כי אני קוראת כל דבר סביבי בהנאה רבה, ברגעים קשים גם את פירוט החשבונית מהסופר, והז'אנר הזה מעולם לא היה ברשימת קריאה שלי (טוב חוץ מנרניה..). עכשיו מיכל שלחה לי הזמנה לכנס שלהם.

1. תגידי, איך זה קרה לך ולא לי?

פשוט היית צריכה לפגוש את בעלי, טוני, הוא הכניס אותי לזה

2. ספרי את האמת, מה איזה כישוף הוא עשה?

הוא נתן לי ספר שנקרא ‘מלכת השלג’(של ג'ואן וינג’) ואחריו את 'סיפור המלחמה באחו’ (של וולטר וונגרין) ויותר מזה לא היה צריך. מאז אני שם.

3. היה לך קשר מקדים לעולם הזה?

לא במיוחד. גדלתי עם אבא שאוהב מדע בדיוני של מה שהיה פעם, כל מיני אי. טי, מלחמת הכוכבים, ג'ול וורן, אבל לא ברמה של 'ספרים של גדולים’, של מה שיש היום.

4. במה בא לידי ביטוי החיבור שלך למדע בדיוני ופנטזיה?

אני קוראת המון! זה יכול להיות ספר עבה בסוף שבוע בעברית או אנגלית. יש לנו ספריה ענקית בבית עם מאות ספרים. בנוסף יש את האודיו–בוקס. כל מיני ספרים שאת יכולה להשיג מספריות באינטרנט או אחרות, כמו ספרית העיוורים בנתניה, ולהאזין להם. אני כל יום בנסיעות לעבודה, ככה שיש לי הרבה זמן להקשיב לסיפורים בדרך.

5. ואז, סיימת להאזין ואת פותחת את הדלת של האוטו, איך את מסתכלת על המציאות סביבך?

האמת שפעם כמעט דרסו אותי בגלל זה. קראתי ספר באוטובוס על איזה מטאור שהרס את כדור הארץ, (פטיש השטן של לארי ניבל וג'רי פרנל), לא היה מושג כזה של מכוניות ופתאום שירדתי מהאוטובוס, וכמעט נדרסתי, ממש הופתעתי לראות את המכונית..

באופן כללי זה מאד סביבי כל הזמן. אני אדם מאד רומנטיקן. תמיד נמשכתי לכל הנושא של פנטזיה ויצורים קטנטנים, גמדים, הוביטים ויערות קסומים, פיות..  תמיד היה חלום לפגוש אותם. זה מתחיל בשלגיה וממשיך הלאה.

6. את מקיפה את חייך עם אנשים שיכולים להבין אותך?

כן.. בסופו של דבר גם בעבודה וגם מבחינת חברים, אני מוצאת את עצמי עם אנשים כמוני שמאד בתוך זה. לא רק, אבל יש הרבה ומכל הסוגים. יש כאלה שממש קוראים רק מדע בדיוני ופנטזיה שזה כמה רמות יותר ממני, ויש אנשים שקוראים הכל, אבל מאד אוהבים את זה.

אני מגלה אותם תוך כדי. למשל בשישי האחרון היו אצלנו חברים לארוחת ערב, כאלה שאנחנו מכירים די הרבה זמן. האישה שם אמרה לי שנורא קשה להשיג אותי בזמן האחרון וסיפרתי לה שאני מתנדבת בפסטיבל 'איקון’ הקרוב, והיא ממש הופתעה לשמוע שגם אני בעניין, כי היא עצמה מאד אוהבת..! מייד לקחתי אותה לחדר עם כל הספרים ושקענו בשיחה על זה..

7. זה גורם לך לחשוב על מציאות חלופית שהיית רוצה לחיות בה ?

כל הזמן! אם באמת יש את נרנייה, אז אני מתה לבקר שם, או לנסוע לירח או מאדים, אבל ברגע אחד. לעבור מנקודה לנקודה, מכוכב לכוכב.

הלוואי שהיה מין בור כמו בעליזה בארץ הפלאות, שאת מגיעה לעולם קסום וכשאת רוצה את חוזרת, לא בטוח שאני רוצה להיות שם כל הזמן..

8. למה? מה יש שם שמושך אותך? הכל ורוד שם? סקרנות?

לא הכל ורוד, יש תמיד מלחמות ומכשפות ולא כולם כל כך טובים, זה עניין של סקרנות לראות איך זה במקומות אחרים. אני מאד סקרנית וזו הסיבה שהתחברתי לזה ככה.. אני גם בטוחה שבאמת יש עולמות אחרים, שאנחנו לא לבד פה. שיש חייזרים, כי לא יכול להיות אחרת, לא יכול להיות שאנחנו פה לבד! קשה לי עם התפיסה הזאת.

9. תשמעי אני מזדהה כמעט עם כל מה שאמרת ובכל זאת לא מסוגלת לקרוא את זה..

פשוט לא נתקלת בספרים הנכונים להתחיל איתם

10. תני כמה המלצות:

פנטזיה למתחילים:

מלכת השלג, תשעה נסיכים לאמבר, נרניה לילדים, ההוביט, שר הטבעות

ומדע בדיוני:

חולית , סדרה של היפריון 4 ספרים

מיכל דברת.

פסטיבל אייקון למדע בדיוני ופנטזיה >

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים