דף הבית » יום 302, ליזט. משחק החיים

יום 302, ליזט. משחק החיים

כך נפגשנו: לא מזמן פגשתי איש מקסים ששיתף אותי בהבנה מניסיונו – “חשוב שחוץ מעבודה, יהיו לאדם עוד חיים, תחביבים. אתה מגיע לגיל שזהו העבודה נגמרת, ואז מה?” הוא חי את האמירה הזאת. בבקרים הוא מנהל בכיר בבנק גדול, בערבים יש לו להקת רוק, בחצר מאות תוכים וגינה מטופחת שמתחזק בעצמו.

היום יותר אנשים מבינים את החשיבות של הדבר, אבל פעם זה לא היה כך, בטח לא לנשים. יש דור של אמהות, שהיה עסוק באינטנסיביות בגידול הילדים ובהתמסרות מוחלטת למשפחה. בוקר בהיר אחד, הילדים גדלו, יצאו מהבית ונעשה שקט, ואז, מה איתן? הנה נגיעה קטנה בנקודה הזאת עם ליזט:

1. איך היה נראה היום יום שלך?

היום אני מטפלת בתינוקות ואוהבת את זה מאד. תינוקות מביאים לי צחוק, שמחה. לא הייתי מסוגלת לטפל במבוגר. מעבר לזה? הלוואי והיה לי רצון למשהו..

2. יש משהו שמסקרן אותך להתעסק בו?

אין לי את זה. מאד רציתי ללמוד כשהייתי רווקה, רציתי שתהיה לי בגרות. אמא שלי דחפה אותי ללמוד בכל הכח, אבל אני לא המשכתי. הייתה לי איזו חברה שדרבנה אותי לצאת לעבוד.

3. במה?

עבדתי בכל מיני דברים, בבית אריזה, בית אבות, מפעל לשיניים, שם עבדתי כמה שנים טובות. ברגע שילדתי את בתי הבכורה, רציתי לטפל בה ולהיות איתה. היה לי כיף וזה מילא לי את היום. גם לא היה מי שיגיד לי ‘קומי לעבודה’ וככה זרמתי וגידלתי עוד ילד ועוד ילד.

4. מה חוץ מהתינוקות, ממלא אותך היום?

חברות – אני אוהבת לצאת לפגוש חברות, לנסוע. אתמול למשל היה לי יום חופש, היה יום יפה של שמש. נסעתי לפגוש חברה. אנחנו חברות טובות כבר יותר מ – 40 שנה. חברה כמוה, חברה אמיתית, ממלאת תפקיד חשוב בחיים שלי היום.

טלנובלות – אני מאד אוהבת, גם חברות שלי רואות ואנחנו מדברות על זה. יש שם תיאור של החיים הגרנדיוזים, ויש את החיים המציאותיים יותר.

לא מזמן הייתה את הסדרה ג'אדי, שדברה על התרבות המוסלמית ועל ספרד. את רואה איך הם מקפידים כל כך לשמור על המסורת שלהם. אני מכירה את המנהגים האלה, כשהייתי ילדה, גדלתי בסביבה כזאת וזה מדבר אליי.

עכשיו עשו סדרה אחרת, די דומה, בעיר פז במרוקו וחלק במיאמי. אני רואה אותה כל יום. אני לא אוותר על לראות את זה, כי זה מעניין אותי מאד.

5. מה יש בה שסוחף אותך?

פה זו מישהי מפז, שהתאהבה במישהו ממיאמי. יש לה 'ברוֹך’ רציני עם כל אנשי פז, מחרימים אותה רוצים לתת לה מכות, והיא נלחמת בשיניים על האהוב שלה. בסוף היא לא הצליחה, היא  חזרה למקום שהיא באה ממנו.

6. מאד ריאלטי.. אם נחזור אליך, היה שלב שהתחרטת שלא פיתחת תחומי עניין במהלך הדרך?

אז טיפלתי במשפחה וזה מילא אותי, אבל שאני רואה את המשפחה של היום, אני אומרת 'איזו שטות’. הילדים גדלים ועוזבים את הבית ואת נשארת בלי כלום ביד, נשארת להיות עקרת בית. זה בסדר בזמן שיש לך את הילדים שלך, אז את מטפלת בהם, מסדרת, אבל כשהם גדולים אין בזה צורך.

7. מה היית רוצה להיות, אם היית יכולה לבחור מחדש?

להגיד לך שהיום לא הייתי רוצה להיות עם קריירה, ולהיות הסבתא המודרנית? הייתי רוצה, בוודאי שהייתי רוצה. זו החמצה. אפילו שהילדים לא מרוצים שלא מצליחים להשיג את הסבתא, שתשמור על הנכדים.. אני יודעת מה זה, אני פוגשת אותם בגינה.. אבל זה לטובת הגיל המבוגר. בשבילי זאת החמצה גדולה מאד. אני שמחה בכל סבתא היום שעובדת ויש לה את החיים האלה.

להגיב בפייסבוק | להרשם ל ||

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים