דף הבית » פאנה, בת 24 | Fanna, age 24

פאנה, בת 24 | Fanna, age 24

  1. אני באה מאריתראה. בגיל 14 התחתנתי, אבל לא הספקתי ליהנות מחיי משפחה. די מהר לקחו את בעלי לצבא. אחרי כמה שנים, הייתי מאד חולה. הוא רצה לבוא לראות אותי ולא הרשו לו. בכל זאת הוא ברח והגיע אליי. תפסו אותו. עשו לו הרבה בלאגן. שמו אותו בכלא. אי אפשר היה לדעת מתי ואם הוא ישתחרר. באריתראה אפשר להיות בכלא שנים. הוא ברח גם מהכלא והגיע לאתיופיה. אני נשארתי לבד בהריון בחודש השני.החיילים באו  לבית שלי וחיפשו אותו, שאלו איפה הוא. עשו לי בעיות. לקחו אותי 16 שעות ברגל ושמו אותי בכלא לחודש ימים. אחרי שילדתי, אבא שלי שהיה גם בצבא, נפטר. הבנתי שאני חייבת לצאת מהמקום הזה. המצב שם היה ממש מסוכן. חיפשתי מקום שיתן לי כבוד. באתי לישראל.

2. אני חיה כאן כבר 6 שנים,  עם הבעל שלי ושני הילדים שלנו. פה אני בריאה, פה אני עובדת, פה אני מגדלת  שני ילדים. לא מבקשת יותר כלום, רק שיתנו לי מקלט ושקט.

3. אני רוצה חיים טובים, ומבקשת מאלוהים שיהיה לי מקום טוב כמו כולם. אני מבקשת מאלוהים להיות בריאה. אם היה אפשר והמצב שם היה טוב, הייתי חוזרת לאריתראה, אני רוצה להיות עם אמא שלי.

Fanna, age 24

  1. I come from Eritrea. I got married when I was fourteen but didn't get the chance to enjoy family life. They quickly took my husband to the army. After a few years, I became very sick. He wanted to visit me and they didn't allow him. He ran away and came to see me anyway. They caught him. They made a big mess of it. They put him in jail. We couldn't know when and if he'll be released. In Eritrea, a person can be in prison for years. He escaped jail too and made it to Ethiopia. I stayed alone and two-months pregnant. Soldiers came to my house looking for him, asking where he is. They gave me a lot of trouble. They made me walk for 16 hours, and then put me in prison for a whole month. After I gave birth, my father; who was also in the army, had died. I realized I had to get out of there. It became really dangerous. I was looking for a place where I would be respected. I came to Israel.
  2. I've lived here for 6 years now, with my husband and our two kids. I'm healthy here, I work here, I raise my two kids here. I don't ask for anything more, just to be given refuge and peace.

I want a good life, and I ask God for a good place like the rest. I ask God to be healthy. If it was possible and the situation was good, I'd r

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים