דף הבית » יום 94, עדי. להתחיל מלמעלה

יום 94, עדי. להתחיל מלמעלה

כך נפגשנו: שמונה בבוקר, שתינו ערות כבר מ- 6.00 אבל הקול שלנו מסגיר שבקושי פקחנו עיניים. בגישוש ראשוני של ‘על מה נדבר’, הוחלט שלא נדבר על עבודה – הדיפולט שלי, אני תמיד מחפשת את המסביב. אבל אז עדי זרקה שהיא מגדלת סטארט-אפ ואני כצפוי מייד נדלקתי.. טוב אז חייבים לדבר על זה..! מה 'כפת שזה סוג של עבודה? אז נגיד שזה לא עבודה, נגיד שזה תחביב. אבל רק נגיד טוב? כי זה מה-זה מלא עבודה סטארט-אפ..

1. מה הרעיון מאחורי מה שאת מפתחת?

(–התשובה לפני התרגום–)

הסטארט אפ? זה פתרון שמורכב מכמה אפליקציות, המחברות בין עולם התוכן והאקטיביזם בווב, בעיקר של הקמיוניטיס, עם מערכות מידע, הפנים ארגוניות והמחשוב של הארגון.

2. חכי רגע תני לתרגם.. נגיד שאת עוקבת אחרי שיחה על מוצר מסוים ברשת – פייסבוק, בלוגים, טוויטר וכו’, מעבדת את המידע ומזרימה למחלקות שונות בארגון בהתאם לרלוונטיות – המידע הזה למחלקת שרות לקוחות, זה לשיווק – האמנם?

כן וזה מהווה רק חלק קטן מהפתרון שלנו.. אני בתחום כבר כ- 15 שנה, ועוסקת כיועצת בתחום המשלב את עולם השירות והטכנולוגיות. היה לי טבעי לקחת את התהליכים מהעולם המסורתי להכניס אותם לעולם החדש.

3. אחרי שיש את הרעיון, מה עושים עכשיו?

בעיקר מתבשלים איתו המון זמן.. הרעיון מסתובב אצלי בראש 3 שנים, בהם היו הבזקים של פתרונות, אבל לא ידעתי לחבר את זה. התפזרתי, התכנסתי, לפחות בהתחלה, עד שהתגבשתי- זה לא היה תהליך לינארי מסודר.

4. מה בכל זאת לוקח את זה לעשייה?

יש  לי “נטייה” ליזמות … בכל מקום עבודה התנהלתי פרויקטאלית, ותמיד העדפתי עבודות כאלו כשכירה. אוהבת להתחיל משהו מהתחלה ולראות אותו עומד על הרגלים ולהמשיך הלאה. ככה התחלתי גם כאן. אבל פה היו דחפים יותר חזקים, אני גם סוחבת גיבנת פמיניסטית..

5. שזה אומר?

מגיל צעיר מאד מעסיק אותי העניין של נשים וגברים ושיוויון הזדמנויות. הרגשתי במידה מסוימת שאני אעשה משהו כנגד כל הסיכויים. באותה תקופה לפני 3 שנים, הייתי עם 2 תאומות קטנות, וגם מאד חולה במחלה שבכלל הגבילה אותי ומנעה ממני לעבוד, אבל הדחף היה חזק וקפצתי למים

6. את חושבת שדווקא העשייה תרמה לריפוי שהגיע?

לא.. להיפך זו המון עבודה שגרמה ל חוסר פניות  לטפל בעצמי

7. מה היה הדבר הראשון שעשית?

נכנסתי למסלול, התחלתי לכתוב תוכנית עסקית, לתכנן ולכתוב אפליקציה בעזרת שותפים  שהצטרפו למיזם והם הביאו את המוצר לידי מימוש – כבר 3 שנים בתוך זה, שנה מממשים

8. אילו שאלות שאלת את עצמך במהלך התקופה?

בעיקר למה אני צריכה את כל הכאב ראש הזה..

9. ובכל זאת למה?

ברמה האישית יש פה את חדוות היצירה והעשייה וזה שמכלום את עושה משהו. מעבר לזה אני חושבת שזה מוצר חיוני ובאמת צריך אותו ולי יש את הידע והאפשרות למממש את זה, אני חושבת שאני יכולה לעשות את זה הכי טוב

10. מוכר, נשמע שאלו הקצוות המאפיינים יזמים..

נכון אני נפגשת לפעמים עם יזמים ושומעת את זה. אני גם חושבת שהתמודדות של יזמת אחרת לגמרי מזה של יזם.

(–טוב כאן קצת החלפנו דעות בעניין. עדי העלתה את הסטראוטיפים שהיא פוגשת, ואני ניסיתי להבין אם אלו לא אנחנו ששבויות בסטריאוטיפ. זה היה די ארוך, ולא הגענו למסקנות, בטח יעלה בראיון אחר.. –)

11. מי תומך בך?

בעלי

12. זה מאד חשוב

נכון, וגם חברים והבנות שלי. הן יודעות שאמא שלהם עובדת. לפעמים הן מנסות להניא אותי ואומרות לי לחזור הביתה במשפטים כמו 'אבל אמא יש לנו הרבה דברים.. אספנו כבר מספיק..’ אבל בגדול הן מפרגנות..

(–הסתיים בחיוך–)

עדי פרקש לוי

צילום: אייל טואג

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים