דף הבית » יום 68, איילת. שאבתם מים בששון  

יום 68, איילת. שאבתם מים בששון  

כך נפגשנו: הרקדה בשבילי זה מושג ששייך לסיפורים של ההורים שלי על ימי ראשית המדינה. הרקדות עד אור הבוקר בימי העצמאות של אז, בלי שתהיה ‘במה מרכזית’, כולם רקדו ברחובות. בלי אומן אורח, כולם באו לעשות שמח.

יש אנשים שבשבילם הרקדה זה הכי 2011. כזו היא איילת, אה רגע… ד"ר איילת, שהרקדה עבורה זה חלק בלתי נפרד מהחיים. היא רוקדת, בעלה רוקד, הם רוקדים יחד. הילדים רוקדים, החברים רוקדים. כ-ו-ל-ם .

1. איך זה התחיל אצלך?

גדלתי באוסטרליה. חזרנו לארץ שהייתי בת 9 ושנה אחרי זה פרצה מלחמת יום כיפור. זו הייתה תקופה שעברנו דירה, לקח לי זמן להתארגן, להכיר חברים, הכל היה חדש. המקום שהתחברתי אליו היה המוסיקה, שירי ארץ ישראל ומשם הגיעו ריקודי העם. התחלתי בגיל 10 ומאז זה הפך לחלק מאד גדול בחיי.

2. כמה מקום זה תופס בחייך?

אני רוקדת המון, היום אני מרקידה לפחות פעמיים בשבוע. כל הילדות והנערות שלי רקדתי וככה גם הכרתי את בעלי, שהוא גם מרקיד איתי.

עכשיו היו לנו 25 שנות נישואין ואת חתונת הכסף בחרנו לעשות בהרקדה..כמובן! זה היה מאד פשוט כי כל החברים שלנו, כמעט, הם מההרקדה.

3. זה הבילוי המרכזי שלכם, או שאתם מפרגנים לעצמכם נגיד סרט?

זה לגמרי העיקר. הרקדה זה בילוי אישי מאד, עם הרבה אינטימיות, במיוחד בזוגות, כך שזה מאד תורם לנו. זוגות בשלב שלנו של הנישואין מדברים על זה שיש בעיה עם האינטימיות יחד, בעיה בעניין שלהם זה בזה.

לנו הריקוד מביא משהו מאד טוב ל'ביחד’ שלנו, זה מאד כיף ואנחנו מעדיפים את זה על פני דברים אחרים. סרט למשל, אנחנו רואים רק פעם בשלושה חודשים.

4. זה קצת מאזן לשמוע את זה, ביחס לתדמית הפו"פ של הרקדות

אני בהרקדות הרבה מאד שנים ואני יכולה לומר שהסיפורים יותר מהמציאות. אנשים מכירים בהרקדות, אני לא אומרת שלא, הנה אני הכרתי את בעלי בהרקדה, אבל כמו בכל מקום אחר. חבל שיש תדמית כזו. זה עושה שם רע, למשהו כל כך יפה.

5. ההרקדה זה המקצוע המרכזי שלך?

לא, אם זה היה המקצוע המרכזי הייתי מאבדת את הפאן. אני בעצם רופאת שיניים במקצוע המקורי, אבל הפסקתי לעסוק בזה כשנסענו לארה"ב ל – 8 שנים. אחרי זה עשיתי תואר שני בהנדסת תוכנה והיום אני מנהלת שיווק בהיי-טק.

6. בארה"ב גם רקדתם?

כמובן. ככה התחברנו לקהילה, דרך ריקודי העם. הקמנו שם חוגים מאד מצליחים. זה נתן לנו חיבור מאד חזק לארץ.

7. ריקודי עם זה משהו מאד שגם שחיים פה, מאד מחבר לארץ..

זה נכון. המוסיקה הארץ ישראלית היא משהו מאד ראשוני עבורי, לא יצאתי ממנו. תמיד הרדיו אצלי על רשת ג’, ואחרי שאני חוזרת מהרקדות בשבת וברביעי אני יושבת לראות את כוכב נולד בהקלטה.

8. ומעבר לחיבור, מה את עוד 'מרוויחה’ מהריקודים?

שמחה, חברים, וזה שאין לי אף פעם בעיה של נדודי שינה..

——

הערב במוצ"ש, הרקדה חגיגית לכבוד יום העצמאות, הפרטים כאן >

לאתר הרקדה >

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים