דף הבית »  יום 1 – רונית. התחלה

 יום 1 – רונית. התחלה

מיילדת כבר יותר מ 25 שנה. מיילדת בלידות בית 24 שנה.

ספרי על ההתחלה שלך

כשאני חושבת על זה היום, ההתחלה הייתה די הזויה. אני בגיל 19, סטודנטית שנה ראשונה בבית ספר לאחיות. בסבב מחלקות ו'נפל’ בחלקי להיכנס לחדר לידה. האחראית הזמינה אותי לבדוק אישה שעמדה ללדת – דבר שלא קורה, בטח לא בשנה הראשונה – ואחרי שאמרתי מה מצאתי, ביקשה שאקבל יחד איתה את הלידה. זאת הייתה הפעם הראשונה. חוויה אדירה. באותו רגע הבנתי שאני אהיה מיילדת.

איך הגעת ללידת בית?

לפני 24 שנה פנה אליי זוג שהשתתף בקורס הכנה ללידה שהעברתי וביקש שאיילד אותם בבית. גמגמתי. אמרתי שאני לא יודעת איך עושים את זה. הבן זוג אמר לי שהם יודעים איך לעשות את זה, וצריכים שאני רק אהיה שם כדי לקבל את התינוק..

מתי יילדת בפעם האחרונה בת?

שבוע שעבר בלילה בין רביעי לחמישי יילדתי בת. אישה בלידה שלישית, פעם שנייה שלה בבית. היא לא העריכה שהלידה תהיה כל כך קצרה. מרגע שקראו לי, עד שילדו, עברה שעה וחצי.

מה תעשי בגיל 60?

איילד. בטח 2 לידות בחודש. אני עדין מתרגשת מכל לידה. זה עצמתי ברמות בינלאומיות, אני נהנית מכל רגע. מה גם שאני מאמינה מאד בדרך שהלידה אמורה להתבצע, אני מרגישה שליחות ואני לא יכולה להפסיק את זה .

מה יש לך להגיד למי שחושש מלידת בית?

לא ללדת בבית.

ש בציבור פחד גדול מהכאב בלידה טבעית. בלידה אנחנו מממשים את הפחדים שלנו. העובר סופג ברחם את החוויות שהאמא עוברת בזמן ההריון ובלידה. אם היא שמחה מופרשים הורמונים והוא מקבל אותם, ואותו דבר אם האמא בסטרס, בגלל העבודה, הבריאות, מהלידה עצמה, זה משפיע על התינוק ועל הלידה.

אישה שיולדת בבית מאד רוצה בזה. היא מגיעה עם אמונה שהיא תוכל להתמודד עם הכאב, ואפילו להגיע לסוג של הנאה. זה לגמרי אפשרי.

מה זה יום האישה בשבילך?

יום האישה זה יום בו נשים מקשיבות לעצמן ומשתמשות בכוחות, בעצמה שלהן.

זה קורה מעט מידיי.

לא משנה כמה שחרור יש, בעולם הלידה, אנחנו חיים בעולם פטריאכלי, מדובר על תופעה עולמית. הרבה נשים מוותרות על הכוחות שלהן. הולכות לגינקולוג ועושות מה שהוא אומר, מגיעות לבית חולים ונותנות את עצמן לצוות. נשים מאד מבולבלות, אפשר לראות את זה בפורומים. למשל בלידה, נעשה לנשים חיתוך בצ'אקרת הבסיס, במלכות, אישה מסתובבת עם צלקת בבסיסה, אין אישה שצריכה שיחתכו לה! אני לא מחזיקה מספרים בתיק קרוב ל – 20 שנה.  אח"כ הן יוצאות שפופות מהלידה וככה הן הולכות לגדל את התינוקות שלהן בתקופת החיים הראשונה הכל כך משמעותית.

מה את מאחלת לנשים לפני לידה?

מאחלת לכל הנשים והעוברים שמחה, הרבה שמחה, הרבה חיבוק, הקשבה, הקשבה לגוף. לאפשר לגוף לנהל את הלידה. לתודעה. שהנשים ‘תעלמנה’ בזמן הלידה, יאפשרו שחרור  יאפשרו לגוף, לכוחות, לתנועה המתרחשת להנחות אותן ולהוביל.

האתר של רונית קופוליס

 

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים