דף הבית » יום 290, מיכל. שקט מבורך

יום 290, מיכל. שקט מבורך

כך נפגשנו: ואם כבר השבוע עסקינן באחר, בשונה, כדי שיהיה מפגש, צריך לדעת לתקשר בפשטות. לפעמים אנחנו כל כך מסתבכים ומכבירים מילים, מעמיסים מידע, גורמים לרעש מיותר.

באה מיכל, ועושה שקט. אה, בעצם מיכל מגיעה לדרגת אומנות בייצור שקט. טוב זו גם העבודה שלה כמעצבת, אבל כפי שאפשר לראות, זה עניין שמגיע מהאישיות.

אגב, השקט שלה מגיע גם מתוך רעש. תקראו, תכף זה יהיה ברור.

1. איך את יוצרת שקט?

כשאני חושבת על איך שאני עובדת, אני מרגישה שאני סוג של סדרנית. יש בתוכי משהו בראש שעובד ככה. אני אוספת מלא דברים וממיינת.

זה בא לידי ביטוי בזה, שאני שומעת את מה שהלקוחות אומרים לי, מציפים במידע ופרטים. לרוב אלו אנשים יוצרים, עם הרבה עומק במה שהם עושים ולפעמים קשה להם לתקשר את זה החוצה. הם מציפים באינפורמציה, ואני צוללת לתוכה ואחר כך מתחילה לסדר את הדברים, למיין ולהרכיב, כמו בפאזל.

2. מה מנחה את הסידור?

יש בי צד אחד שעובד מאד מהבטן, קולט, לוקח ומסדר. יש בי חלק נוסף שהוא מאד מהראש, מנסה למצוא תבנית, סוג של ארגון. בסוף הדברים שאני הכי אוהבת, הם הדברים הכי פשוטים שמצליחים לתמצת רעיון, כמו נוסחא מאד ברורה לאחרים.

3. הרצון לסדר פוגש אותך בעוד מקומות?

זה יכול להיות גם שאני הולכת לקנות בגדים לילדה שלי והמדפים מבולגנים בחנות, בא לי לסדר את המדף.. אני צריכה סדר, אבל זה לא רק סדר, זו פשטות.

יש משהו מאד נגיש, כובש, לא מאיים ושובה לב, בפשטות. עליי זה עובד ככה. יש המון יופי בדברים מאד פשוטים. קל לראות אותם ככה.

4. זה מאפיין גם את היחסים שלך עם אנשים?

כן, זה כלי, למשל אני חושבת על הבנות שלי, שהן בנות 9 ו- 13. הרבה פעמים כשאני מרגישה שהן בבלגאן, אנחנו עושות תהליך של סדר בסיטואציה. מוציאים משפט פשוט שמסביר, קוראים לדברים בשמם. פתאום הדברים נעשים ידידותיים יותר.

או עוד דוגמא משפחתית – יש שבתות שיש הרבה אקשן ותוכניות, ולפעמים לא בא לך את זה. את רק מחכה שיגיע הסופשבוע. אנחנו בבית קוראים לזה ‘שבת-בטט’, שזה אומר שאנחנו לא עושים כלום. זה מין שם קוד, שכולנו מבינים. הבנות באות ורוצות לעשות משהו, אני אומרת, 'לא הפעם, זאת שבת בטט’ וזה מובן, מגדיר את הכללים.

5. שזאת שוב התנועה בין הרעש לשקט

זה דבר שקיים בי מאז ומתמיד. יש ימים שאני צריכה שקט, להיות לבד ואז אני אוהבת לנסוע למדבר. יש שם קו אופק ישר ושקט. אני מגיעה לניקיון וחוזרת תמיד עם המון חשק לעשות דברים. המנוחה מתניעה מחדש.

לפעמים אני צריכה לנסוע לעיר גדולה, להיות בשיא הקליטה וזה מה שעושה טוב. ברגעים כאלה נוסעת גם לפסטיבלי רוק באירופה, שהם תמיד השראה עבורי. זה כמו טבילה במעיין הנעורים. כולך מתמלא במוסיקה, אני מצלמת המון מכירה המון אנשים, מאד ממלא.

6. יש רגע באחד מהפסטיבל האחרון שנגע במיוחד?

הייתי בפסטיבל רוק בבלגיה וראינו שם מלא דברים. בזמן שחיכיתי להופעה שרציתי, הייתה הופעה קטנה של 'קורין ביילי’, יוצרת אינדי. באמצע כל הבלאגנים, היא נתנה שם הופעה אינטימית ומקסימה.

7. שוב רעש ושקט.. 

כן.. היה כיף לראות את הפשטות והעדינות שלה, באמצע על הבמה הגדולה, כשמסביב רעש גדול.

וגם אתם יכולים לשמוע את

צילום: יעל אילן

להגיב בפייסבוק | להרשם ל ||

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים