דף הבית » יום 75, עדי. בזמן שנמנמתם

יום 75, עדי. בזמן שנמנמתם

כך נפגשנו: ההמלצה לראיין את עדי הגיעה דרך גבר בשם דוד שנחשף לפרויקט. כבר התחלה מעניינת.. מהרגע שנוצר המפגש שמתי לב אני ‘נכנסת לקצב’..- הדיבור המהיר שלה, הענייניות, המיקוד.. אח"כ התברר שעדי היא אחת שבחיים רצה משוכות. לוקחת את הטמפרמנט שלה ועוברת איתו כל מכשול, ויש כאלה מאתגרים במיוחד, כדי להגיע למטרה.

וזו לא רק מטאפורה, עדי משתתפת במרוצים מקצועיים ובמרתונים. אתם כבר מבינים שפציעה קשה שעברה, כזו שלא השאירה סיכויים שתחזור לספורט, לא עצרה אותה. אגב, היא במרתון טבריה עוד מעט.

1. מה מפעיל אצלך את המנוע כשאת קמה בבוקר?

הדרייב שלי מאז ומתמיד הוא הרצון להשפיע. היום זה עוד יותר חזק ומתגבר כי ראיתי כמה כח יש למה שאני עושה, בטח דרך פעילות העמותה שאני מנהלת.

עד לפני 12 שנים, עסקתי בתפקידי ניהול בחברות היי-טק ותקשורת. היום יש לי הבנה שמה שאני רוצה “למכור” זה לא טלפון או מוצר אחר, אלא איכות חיים, זה המוצר! יש לי חזון 'למכור’ לאנשים את החיים שלהם מחדש. 'חיים’ זו עובדה פיזיולוגית, אבל 'איכות חיים’ זה ערך עליון. וזה מה שאני עושה היום וכמובן מיישמת בעצמי.

2. לאלו אנשים את מעבירה את המסר?

אני עובדת עם המון מנהלים וארגונים, אבל בעיקר עם הכביכול מצליחנים, 'סלבס’. בכירים, ספורטאים, קהל שנשמע מאד סקסי לעבוד איתו ולרוב אנשים לא מבינים מה 'הם’ 'המצליחנים האלה’ צריכים עזרה, ליווי, אימון.

אבל זה קהל שמתמודד עם המון לחצים, שאי אפשר לתאר במילים. כל המצליחנות הזאת, מייצרת המון אתגרים לעמוד בהם, לשמור על המקום, להתמודד עם חשיפה, מייצרת סיכונים אמיתיים. למעשה זו קבוצת סיכון.

וגם, אני מטפלת  בכל מיני מקרים מיוחדים, שלפעמים הפגישה איתי זה המפלט האחרון בדיוק עכשיו אני בדרך למקרה כזה.

3. מה את עושה במקרים האלה?

אלו מקרים עם פינות חשוכות, שאני מדליקה שם אור. מדובר על אנשים שבאותו הרגע לא מצליחים לראות או לייצר לעצמם תקווה או סיכוי. אני דואגת שאצלי במשמרת אף אחד לא יעצור או יוותר על עצמו או לעצמו. אני מדברת ישר וחד, בלי קלישאות, או ציטוטים מספרי הגשמה עצמית למתחילים. אני עובדת בעיקר עם המון דוגמא אישית,  שזה מוטו שמוביל אותי בכל דבר.

אני זוכרת שהייתי בצבא, מכ"ית בנים, הייתי מגיעה בשעת בוקר מוקדמת למסדר הבוקר, קר וחשוך כשאמרתי: “בוקר טוב מחלקה 2” כולם השיבו: “בוקר טוב המפקדת השמש זורחת והציפורים מצייצות”, כולנו חייכנו מיד.

זה היה מין נוהל כזה שלהם ושלי. ככה התחלנו את היום. כמובן שבקושי ראו שמש בשעות האלה, והציפורים עדין ישנו עמוק.. אבל כשאתה מתחיל כך את הבוקר, עם הצהרה כזאת, אתה מתיישר על פיה. אני לא יכולה לומר להם משהו כזה, ולנהוג אחרת. היום מתחיל מחויך, כל הפרודוקטיביות עולה, הכל נעשה הרבה יותר טוב. מסתבר שהכל עניין של גישה.

4. זה נכון, אבל לא תמיד רואים את השמש הזורחת בבוקר..

נכון, הנה היום אני בתקופה שהיא לגמרי לא קלה בחיי הפרטיים. אני מתגרשת מאדם מבריק וטוב שאני מאוד מעריכה, מתוך הבנה שאנחנו פשוט לא מתאימים. גירושים זה דבר לא קל,  אבל הצלחנו לעשות את זה ביחד באופן חסר תקדים. להגיע לבית דין באותו רכב, בלי קרבות, תביעות  ועורכי דין.

למעשה לגדל 2 בנים לצד בן זוג ביטחוניסט שחודשים, או בעצם שנים, לא נמצא בבית ולצד זה לגדל קריירה, ולא לוותר לעצמי לרגע – זה לעשות את מה שאתה מאמין, ויש לזה מחיר. אבל כשאתה במקום המדויק, שאתה צריך להיות בו, שום דבר לא יכבה, יאט או יעצור  אותך. גם לא משבר של להתגרש.

5. אני חוזרת להתחלה, מאיפה הדרייב שלך? הכח הפנימי הזה?

מאחורי כל מה שאני עושה מסתבר עומד הסיפור שלי. אבדתי את אבי בגיל 14 באופן טראגי ופתאומי. כמה שנים אפילו היו לי מחשבות שאולי יכולתי להציל אותו..

ביום שהוא נפטר, זה היה היום האחרון שלי כנערה. מייד הפכתי להיות המבוגר האחראי. לא הלכתי מזה לאיבוד אלא נשאבתי לעולם של פסיכולוגיה וניהול, קראתי המון ספרים בתחום, מה שלא מתאים לילדה בת 14..

6. מה הבנת מזה?

שצריך לחיות את החיים במלואם! ששום דבר לא מובן מאליו. את באה הביתה ואבא, הדבר הכי מובן מאליו, לא נמצא שם יותר. זה מסר שכל כך חשוב לי להעביר, לכן אני משכפלת אותו בסדנאות, במפגשים ובפעילות של עמותת 'דרייב’ שאני מנהלת.

בעמותה פיתחנו שיטה ייחודית המובילה להצלחה בלימודים ובמכלול מעגלי החיים, המעוררת השראה ועשייה פורצת דרך.

אחד מחלומותיי שאריאל בני הבכור שכיום בן 9, ישוב מבי"ס עם מערכת השעות ובה שיעור “דרייב” זה יהיה עבורי רגע גדול עוד חלום חשוב ביותר שמתגשם.

—–

עמותת דרייב >

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים