דף הבית » יום 57, אפרת. לידת רחוב

יום 57, אפרת. לידת רחוב

כך נפגשנו: לכל לידה יש את הפנטזיה שצמודה אליה. אחת רוצה במים, אחרת רק בבית חולים, יש לידות בית, אבל לידת רחוב? טוב זו לא בדיוק היתה הפנטזיה של אפרת, אבל ככה יצא, או יותר נכון יצאה.. על המדרגות ברחוב בצלאל, באמצע הלילה. את הסיפור של אפרת שמעתי לראשונה ממיכאלה כאן.

1. לידת רחוב? איך זה קורה?

זאת הייתה לידה רביעית שלי, ובשלב די מאוחר של ההיריון הבנתי שאני מאד לא רוצה ללדת בבית חולים. רציתי ללדת בבית. רמי, האיש שלי אמר שבשלב כזה זה גדול עליו ואולי בלידה הבאה.

משכתי את הצירים ממש עד לרגע שהבנתי שצריך ללכת לבית חולים. בקושי רב ירדתי את ה 4 קומות למטה וזהו הרגשתי שאני לא מסוגלת לזוז יותר. מצאתי את עצמי עומדת ברחוב באמצע הלילה ולא יכולה לזוז. רמי ניסה לשכנע אותי להגיע לאוטו והיה לנו מין ויכוח כזה שאני התעקשתי כמו פרד לא לזוז מהמקום.

2. זה השלב שמיכאלה עברה שם?

כן, בהתחלה היא חשבה שאנחנו זוג שרב ולא רצתה להתערב, אבל רגע אחרי היא שמעה אותי צועקת ‘זה יוצא, זה יוצא’, הבינה שאני בלידה ומייד הגיעה. מיכאלה עמדה מולי, אישה שאני לא מכירה, נשענתי עליה בחוזקה ופשוט ילדתי.. התינוקת יצאה, רמי תפס אותה, ועטף אותה בחולצה שלו.

3. מה הרגשת בתוך כל הסיטואציה הזאת?

כשראיתי שהתינוקת בסדר, צחקתי באושר. הרגשתי שזה הרגע הכי יפה בחיים שלי.. המשבר הגיע אחר כך. כל הלידה הייתי מאד מאופקת אבל כשמד"א הגיע ורצו לקחת אותי לבית חולים, לא הסכמתי. לא רציתי ללכת אמרתי להם שאני רוצה את המיטה שלי, את הבנות שלי.

היום אני יודעת שהיה נכון להזמין רופא ילדים או מיילדת שתבדוק את השיליה ושתראה שהכל בסדר, לא צריך ללכת סתם לבית חולים.

4. בעקבות הלידה, נוצרה לך חברות חדשה עם מיכאלה, שהביאה ללידה אחרת

כן, עם מיכאלה היום לי עוד לידות, הפעם רוחניות. היא עבדה איתי על כתיבה, שזה עוד אחד מהחלקים של האישיות שלי שכרגע לא באים לידי ביטוי היום

5. מה עוצר את זה?

לכתוב זה משהו שמצריך לקלף קליפות והתמדה. קשה לי להיכנס לתהליך עכשיו, גם בגלל זה שאני בתוך האמהות. למרות שאני מאמינה שכדי להיות אמא טובה אישה צריכה להיות עם איזו שהיא מלאות פנימית.

6. אם הייתי יכולה, מה היית עושה עכשיו בנוסף לכתיבה?

התוועדתי לשיטה אנתרופוסופית ואחד החלומות שלי זה ללמוד ייעוץ ביוגראפי, דבר שמאד מדבר אליי. גם הייתי רוצה ללמד תורה, אני צריכה למצוא את הדרך

7. מהם שלושת העקרונות החשובים בעיניך בגידול הבנות שלך?

  • תפילה – לשחרר שליטה
  • קבלה – כמה שיותר
  • שמחה – גם כמה שיותר

זה מה שהייתי רוצה לקבל כילדה וזה מה שהייתי רוצה שהילדות שלי יקבלו.

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים