דף הבית » יום 72, עינת. לאכול, לאהוב ולעשות רסטורציה

יום 72, עינת. לאכול, לאהוב ולעשות רסטורציה

כך נפגשנו: נראה לי שגם כשאני אהיה בת הרבה מאד, עדין החלום לרילוקשיין יקונן בי. מייד אחרי הטיול באיטליה התחלנו לחפש במרץ עבודה שם. זה היה נשמע מאד רומנטי, להעביר את כל המשפחה לחיים במקום שאנחנו לא מכירים בו כלום חוץ מאשר העבודות של קראווג'ו. אבל אז חשבנו על האריזה וויתרנו. עינת לעומת זאת, נסעה עם משפחתה כמה שנים לאיטליה, ובדרך הגשימה עוד חלום.

1. איך נראית השגרה ברומא?

היינו שם עם שלוש הבנות שלנו ונסענו להרבה טיולים, איים, שווקים, עיירות מימי הביניים. אני ניצלתי את התקופה הזו והסתובבתי בתערוכות, במוזיאונים, בכנסיות. יותר מהכול מימשתי שם חלום: למדתי שנתיים באקדמיה: רסטורציה (שחזור) של תמונות שמן.

2. יצא לך להתנסות בעבודה על יצירות מקוריות?

כן, וזאת הייתה חוויה אדירה. בשנה השנייה קיבלנו תמונות לשימור ממרתפי הוותיקן. כשניגשים לבצע עבודה כזאת צריך קודם כל לעשות חקר יסודי של התקופה, של האמן, של סוג הצבעים שהוא השתמש. ולפי זה להחליט על דרך הפעולה. יש מקרים למשל שבהם צריך לתקן קרעים בבד של התמונה, צריך לנקות מלכלוך שנגרם עם השנים, לטפל בעובש, להחיות צבעים שהתפוררו עם השנים.

זה מדהים לטפל בתמונה מהמאה ה-18 כשאני יושבת ברומא, 300 שנה אחריי, עם מכחול דק כמו שערה, ומחזירה לה חיים. זו תחושה של הדרת כבוד. יכולתי לדמיין את אנשי הכנסייה, בעלי השררה, הולכים עם הגלימות שלהם בחצרות הוותיקן…

3. יצא לך להגיע לגילוי מיוחד דרך העבודה?

היה מקרה ממש מפתיע ומרגש, כאשר באחת התמונות שעליהן עבדתי התגלו שתי שכבות של שתי תמונות שונות של שני ציירים שונים. ז"א תמונה מעל תמונה. זה דבר מאד מיוחד. יש אנשים שמחפשים בכל העולם עבודות כאלה. במקרה כזה גם עולות שאלות: האם זה צייר אחר? תקופה אחרת? צריך להחליט איזו תמונה חושפים. בהתאם לחשיבות הצייר והתקופה

4. איך נולד החלום הזה?

בחודש הראשון שלנו ברומא טיילנו בעיר, בסמטאות הצרות, ונכנסנו לספריה מהמאה ה 17. פגשנו שם רסטוראטורית שעמדה מול גלובוס עצום, בערך בקוטר של 2.5 מטר,  ועם מברשת קטנה ניקתה מילימטר אחרי  מילימטר את פני הגלובוס שהיה כל כך עתיק – שהעולם נראה בו ציורי ובכלל לא צפוף.

בהמשך אותו שבוע נרשמתי ללימודי איטלקית מתוך החלטה ללמוד רסטורציה של תמונות. זה שילוב של האהבה שלי לתחום הזה ולאהבת האמנות.

5. היום את מקיפה את עצמך באיזו שהיא דרך, באותם מראות מהעבר?

לא. היום אני מעצבת-פנים לבתים ודירות, ואוהבת מאד קו נקי, בהיר. הבית שלי מעוצב בגוונים וחומרים שמתאימים לפה ולא לטוסקנה.

6. תני לנו 3 המלצות למקומות שכדאי לנו להגיע אליהם באיטליה:

  • האי אלבה  – אי מקסים שנפוליאון הסתתר בו. יש בו חול זהב, צמחיה ממש עד המים ומים צלולים ונקיים. מי שאוהב לרכב על אופניים , זה תענוג גדול.
  •  האי ג'יג'ליו giglio    – אי מאד קטן עם כביש אחד, אין כמעט מכוניות ובראש ההר התלול יושב כפר ימי ביניימי ולמרגלותיו חוף ים מרהיב. מקום נפלא עם אווירה של חופש.
  •  ארצ'ו Arezzo   – שוק עתיקות המתקיים פעם בחודש. זה השוק הכי רציני ובאים אליו סוחרים מכל איטליה.

——

לאתר של עינת נירגד >

לעמוד בפייסבוק >

 

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים