דף הבית » יום 108, גליה. קסם השינוי

יום 108, גליה. קסם השינוי

כך נפגשנו: בזמן שבהיתי במסך וחשבתי מה אני עושה עם הרעיונות ההרואיים שלי – להביא 30 ילד מהגן ליום הולדת בבית ולהימנע ממפעילים רעשניים – הגיע מייל מגליה. אמרה שאני עושה קסמים. אני, אני ולא אחרת!

מתמוגגת מהמחמאה ולוקחת אותה כמובן לטובת היומולדת, גליה המשיכה וסיפרה שגם היא עושה קסמים. וואלה? מאיזה סוג אני רוצה לשאול ומתאמת לנו שיחה. ‘מתאים בשלישי?’ אני שואלת. 'בטח מתאים’ גליה עונה, 'זה בדיוק היומולדת שלי..!’  

1. מתי היה הקסם הראשון?

הייתי בת 22 ונסעתי לעבודה. יום שגרתי בדרך לחברת סטארט אפ שעבדתי בה. פתאום שמתי לב שפרפרים צהובים מקיפים לי את האוטו ולא עוזבים, מהבית עד למשרד..! בלי להבין מה, הרגשתי שנפתח בי משהו. הפרפרים טווים לי איזה משהו חדש, סוג של הבנה שיש בעולם עוד ממימדים חוץ מהעולם שאני מכירה.

2. אלו קסמים את פוגשת כיום?

מבחינתי קסם זה כל פעם שאני קוטפת חציל מהגינה שלי, מכינה מרקחות מרפא מהטבע שעוזרות לאנשים. לפעמים זה נראה כמו כמו קסם, למשל אני מכינה שרשראות, תליוני קריסטל קטנים ונוצצים שבהם יש כמה טיפות בושם טבעי.

בעצם קסם זה שינוי, טרנספורמציה, ומבחינתי יש שינוי מהותי במה שקשור לתפיסה האקולוגית, שכל פעם שאני מצליחה לעשות אותו לאנשים – זה קסם.

3. את החציל והמרקחות הבנתי, איך האקולוגיה מתחברת?

בכל הזדמנות אני מנסה לעורר מודעות שאנחנו חושבים בתבניות, שהרגילו אותנו לחשוב עליהם כאל מובן מאליו, והם לא טובות לנו. אנחנו חיים בתעתוע. המודעות לפקוח עיניים, זה קסם.

4. תני דוגמא, אילו דפוסים למשל?

אם את הולכת לקנות קרם או שמפו בבית מרקחת, ואת רואה משהו עם ציור של עלה וריח טוב, את חושבת שזה טבעי וזה הדבר הנכון. גם כתוב על זה 'מן הטבע’ או משהו כזה וזה נראה מובן מאליו שזה טוב, וזה גם נמצא בבית מרקחת.. אבל לפעמים העובדות רחוקות מהתיאור הנפלא.

5. או כן, את זה אני דווקא כן מכירה, אבל הרבה פעמים אקולוגיה נתפסת כמשהו ששייך לקבוצה מסוימת

כדי להיות אקולוגים לא חייבים לצוד ציידי ליוויתנים, מספיק לקחת את המצרכים מהסופר בקרטונים שיש שם ולא בשקיות. לתת את הבגדים שקטנים על הילד למישהו אחר, דברים כאלה, בלי מאמץ גדול.

6. לא חשבתי על זה כקסם, אבל רגע נזכרתי.. יש לך יום הולדת היום!

תודה ובאמת לפי המאיה היום הולדת שלי, זה היום הולדת של הקוסם הלבן

7. מה זה אומר?

לפי המאיה כל אחד יכול לראות מה המהות אליה הוא נולד. הקוסם הגדול מייצג דמות רבת עוצמה שמביאה ריפוי ושינוי, שעושה טרנספורמציה. אני מקווה יום אחד להיות שם..

8. מה הגיע קודם ההחלטה להיות מטפלת או ההכרות עם הקוסם הלבן?

עסקתי בהמון תחומים בעבר ובניהם גם ייעוץ להתנהגות החתול ואז הבנתי ש..

9. את גם פסיכולוגית של חתולים?

הייתי, היום כבר לא.. אבל כשלמדתי את זה הגיעה ההבנה. בזמן הלימודים עמדתי ליד הקבלה ומישהו הגיע עם גור חתולים שהיה נראה מאד חולה ומבוהל ביותר.. אספתי את החתול, היה לי ברור שאלו רגעיו האחרונים ועשיתי לו רייקי. הוא נרגע ואני מאד התרגשתי, הבנתי שזה התפקיד שלי לעזור לו לעשות את המעבר הלאה. זו חוויה חזקה, מעבר למילים שהייתה בה הבנה גדולה לגביי שהריפוי חייב להיות חלק מהחיים שלי.

גליה קורפול, לאתר >

 

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים