דף הבית » יום 106, חגית. חכמת   נשים בנתה ביתה 

יום 106, חגית. חכמת   נשים בנתה ביתה 

כך נפגשנו: אומרים שאישה דואגת לעשות טוב לעצמה, כולם נהנים. מכירים? מכירים. זוכרים לעשות את זה? אה, לא תמיד.. ההבנה הזאת של האחריות שיש לאישה, לא מאפשרת לה לשכב בטן-גב במציאות החיים. ההגה נמצא בידים שלה, וכל הזמן צריך לבדוק אם נוסעים לכיוון הנכון. בעבר לא הסכמתי שמשפט כזה יצא ממני. חשבתי שוויון. חשבתי אוטופיה. עבר לי.

והנה חגית שתומכת לי בתיאוריה. ממחישה עד כמה היא בחכמתה, בנתה ביתה, תרתי משמע, דרך שינויים שעשתה בחייה.

1. מתי התחיל אצלך הרצון לעשות שינויים?

לפני שבע עשרה שנה, בגיל 33 נשואה ואמא לשני ילדים בני שמונה ושלוש ארזתי מזוודה ויחד עם חברה נסעתי לחודש ימים לטיול ברחבי אמריקה הגדולה. אז לא חשבתי שאני גיבורה גדולה  פשוט יצאתי לראות עולם כי הרגשתי שאני נחנקת. רציתי לכבוש את העולם הייתי צמאה לידע, לשפה לאנשים חדשים.

זה  הטיול הגדול ששינה אותי ואת חיי  לתמיד, שם הבנתי שהעולם הוא גדול ואני רוצה לראות הכל!

2. מה שינית במציאות שלך כשחזרת?

הייתי אז בשנת שבתון ממשרד החינוך ודבר ראשון הבנתי שלשם אני לא חוזרת. התחלתי ללמוד, בהתחלה יזמות, אח"כ באריאל עשיתי תואר ראשון שסיימתי בבר אילן. זה לא היה דבר פשוט בשבילי, עם ילדים קטנים בבית ודיסלקציה.. בסופו של דבר, אחרי לימודים אינטנסיביים גם בסופי שבוע, עם המון מאמץ והמון עזרה מחברה טובה, סיימתי כמצטיינת.

3. מה נתן לך את הדרייב?

זאת הייתה התקופה הכי יפה בחיי..! גרתי בספריה.. הספרניות חשבו שאני עושה דוקטורט מרוב ששהיתי שם. חלמתי על הספרים והרגשתי שהתגלה לי העולם המדעי והעולם החוקר . לראשונה הבנתי את הספרים. זה דבר שלא היה לי לפני כן קראתי אבל לא ברמה הזאת .

הייתה לי חברה שצמודה כל השנים שבזכותה הצלחתי להתקדם, כל פעם היא עזרה לי לראות וסידרה לי את המילים.

4. לאן לקחת את זה מבחינת תעסוקה?

נפתחתי לתחומים חדשים, למדתי נדל"ן ועסקתי בזה כמה שנים. משם המשכתי להרבה מאד עיסוקים אחרים שחלק גדול מהם לימדתי את עצמי. שוב ישבתי המון בספריות, למדתי, העברתי הרצאות, התמתחתי בתדמיתנות, שיווק, אימון אישי, ניהלתי עמותה עד לעיסוק הנוכחי שלי כיום. הבנתי שהגעתי אל הייעוד שלי שהוא לעזור לנשים לפתוח עסקים..

5. מי תמך בך בכל השינויים האלה?

אמא שלי, היא בעיקר נתנה לי את הכח. כל הזמן היא אמרה לי תעשי מה שאת רוצה, אני אחריך, את תצליחי! אלו המשפטים שלה, ובאמת היא תמיד נתנה לי תמיכה, מכל סוג. היא גם שימשה לי דוגמא, בגיל 60 עזבה עסק מצליח של גן פרטי אחרי 30 שנה.. והלכה ללמוד בוינגייט הדרכת  פעילות למבוגרים..

אבל מסביב לא תמיד קבלתי את התמיכה הזאת, עזבתי הרבה חברים בגלל זה

6. מה זאת אומרת?

יש מחיר לכל השינויים האלה. היינו בקבוצה של חבר'ה המון שנים ובמשך השנים  את רואה את כולם טסים וחוזרים, עושים חיים, ואני חוץ מאז שטסתי לאמריקה, לא ראיתי מטוס. הם מדברים ומספרים ואני אומרת לעצמי ‘תהיי בשקט, מגשימה את עצמך’. הם קונים וקונים ואני חוסכת שקל לשקל.. אבל זה לא עניין אותי. לא היה אכפת לי לאכול לחם וזיתים אם צריך, הייתי ממוקדת במטרה.

7. והיום, את מרגישה שהגעת אל היעד?

הגעתי, אני מאד אוהבת את מה שאני עושה. גם תודה לאל העבודה שלי בנדל"ן, סייעה בידי לבנות את ביתנו, שעוד מעט אנחנו עוברים לגור בו. לבית הראשון הייתי צריכה להילחם שנעבור במשך 5 שנים עד שהבאתי משאית יום אחד וקבעתי עובדה.

כאן, מכל הבחינות, כולנו עוברים בשמחה. וזוכים לחיים נוחים יותר, בזכות עצמנו, בזכות זה שלא ויתרתי.

לאתר של חגית >

 

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים