דף הבית » יום 42 – חיניה. דרום מי יודע

יום 42 – חיניה. דרום מי יודע

נפגשנו כך: בהחלטה ספונטנית שהגיעה מהראיון עם חגית, החלטנו לנסוע למדבר. הכי דומה שמצאנו זה מקום בצפון הנגב, אצל חיניה. הזמנו. אחרי כמה דקות, הגיעו הטלפונים מהחברים שלנו, שהקימו חמ"ל וביררו עם אנשי שב"כ, לגבי המצב הביטחוני בדרום. ההתלבטות אם כן לנסוע לא לנסוע, הסתיימה בטלפון לחיניה. הבטחון בקול שלה, הרגיע במיידית, כמו נחמן שי בימים ההם. נסענו. נהנינו מאד. כמובן שראיינתי את חיניה על הנושא. אני וגלי צהל שהתקשרו באמצע. ראיון משולב.

1. זה לא מאד מלחיץ לנהל עסק במצב בטחוני כזה, שכל רגע יכולים לבטל?

ממש לא. אני מנהלת את המקום עם המון המון רוגע, המון המון בטחון. כשאני משכנעת אנשים, אם במקרה רוצים לבטל, זה לא כל כך בשבילי, זה יותר בשבילם. אני יודעת שיש לי מקום מיוחד, והנגב עולה על מפת התיירות בשנים האחרונות, אנשים יותר ויותר אוהבים אותו, אני שקטה.

2. ולפעמים לא היית רוצה להחליף ולעבור לבית מפנק במרכז?

אנחנו מהמרכז. אני גדלתי ביפו, ביליתי המון בתל-אביב, בעלי יליד פתח תקווה ובחרנו בנגב! ירדנו ללמוד באוניברסיטה והתאהבנו בנגב. ולא רק שבחרנו בנגב, בחרנו מקום קטן, אפילו שאנחנו באים מהעיר הגדולה.

3. מה מצא חן בעיניך כאן?

יש קצב מיוחד לחיים בנגב, כבישים מיוחדים לנהיגה בנגב, יש זמן איכות, יש הרבה יותר זמן איכות כשחיים בנגב..

(–גלי צהל מתקשרים בדיוק עכשיו. אתם מקבלים את מה שאני שמעתי, רק את התשובות–)

“ – אני בעלת חאן מרוקאי, שמארחת מחר בליל הסדר, לא פחות ולא יותר מאשר 30 איש, מבוגרים וילדים, שעושה משפחה מורחבת, שבאה מהצפון לכאן. זאת משפחה שמגיעה כבר שנה שנייה. גם שנה שעברה היו כולם ועשו פה את הסדר

 – מתי הם סגרו? בערך לפני יותר חודשיים שלושה. לשאר הפסח יש כאלה ששירנו מקום והזמינו כבר בנובמבר, את מאמינה כבר בנובמבר! רצו להיות בטוחים

 – היו ביטולים קטנים. קבוצה של 4 סוויטות שביטלה ועוד משפחה, אבל אחרי פחות משעה שוב המקום התמלא. כל הזמן מתקשרים ושואלים אם "במקרה נשאר מקום, אולי יש לנו מזל”

– בהחלט, הביקוש הרבה יותר גדול מההיצע"

(– חזרתי לברר עוד משהו לא פתור– )

4. מה משמעות השם ‘חיניה’?

'חן-אלוהים’.  בתנ"ך 'חין’ זה – חן. השם שלי שם מאד מיוחד. במשך כל שנות חיי לא פגשתי שם כזה, אין עוד אחת כזאת.

אכן אין. חיניה את משהו!  חג שמח! סעו לדרום, יפה שם כל כך.

לאתר >

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים