דף הבית » יום 160, קוקו. וצריך להמשיך ללכת 

יום 160, קוקו. וצריך להמשיך ללכת 

כך נפגשנו: יש מילים שלוקח זמן לשחרר את המשקל שהן מביאות. גירושין זו אחת מהן. אף פעם לא אהבתי את הצליל של המילה הזאת. מעבר לזה, בעבר נראה לי שאפשר לחשוב רק עד המילה גירושין, וכל מה שאחר כך זה חור שחור גדול, לא ברור, קשה.  

היום, כשאחוז הגירושין עולה ואני רואה יותר ויותר מסביבי, ברור לי שזה לא נכון. יש קושי אבל יש גם חופש. לא שאני באה לעודד מישהו להיפרד, אבל במקרים שזה הדבר הנכון, אז זה הדבר הנכון. תראו את קוקו.

1. איזו טענה שגויה לדעתך, כשמדברים על גירושין?

דברתי עם חברה על גירושין וזוגיות. היא זרקה משהו שצרם לי נורא, אמרה ש- 80% מהנשים הנשואות נשארות בזוגיות רק כי נוח להם כלכלית. זה שיגע אותי..!

אני יודעת שאם לא טוב לך בחיים –  אין לך מה להיות שם! אני גרושה כבר 9 שנים, מגדלת 5 בנות לבד ואני עושה את זה מהבחירה שלי להיות במקום שטוב לי, גם אם זה מצריך התמודדות עם קושי.

2. אולי זו את שיוצאת דופן?

יכול להיות, אבל אני מאמינה בדרך שלי ואני מבינה שזה לא תמיד קל. אחרי הגירושים, הייתי בזוגיות נוספת 6 שנים ויצא שלא הסתדרנו והחלטתי להיפרד. לקח לי זמן עד שהגעתי להחלטה שאני יכולה לעשות את זה.

3. מה אמרת לעצמך, מה גרם לך ללכת?

הפסקתי לפחד.  אמרתי לעצמי שאם התגרשתי כשיש לי 4 בנות, אני לא מפחדת לפרק את החבילה עם 5 בנות.

4. מה הקושי המרכזי אחרי שעזבת?

הקשיים היחידים הם כלכלים. אני במלחמת הישרדות, אבל עדין השקט שיש לי עם הבנות שווה כל מחיר. אפילו כלכלית, ואני מאמינה שאצא גם מזה, אבל זה תהליך.

יש גם את ההתמודדות מול הקטנה, שרוצה את אבא שלה ושואלת שאלות, וזה חדש לי. בפעם הראשונה הבנות היום קטנות ולא היו הרבה שאלות מצידן, אבל אני רואה שבסך הכל הבנות כולן יותר מרוויחות מזה.

5. מהקשר שלהן עם האבא?

כן, כי הנה הקטנה למשל, היום אבא שלה לוקח אותה לבלות, הוא קונה לה, נמצא איתה, יש להם זמן נטו של שניהם יחד. גם לבנות יש את האבא שלהם, שבתחילת הגירושין בילה איתן והיה איתן, כמו שלא קרה כשהיינו משפחה.

6. מה נותן לך כוחות להתמודד עם המורכבות הזאת?

עד היום ששאלו אותי את זה, תמיד עניתי באוטומט שהכוח שלי הוא מהבנות שלי, למרות שאני לא מרגישה שיש לי איזה כוח מיוחד. זה רגיל. אבל לא מזמן התחלתי לחשוב אחרת.

אני חושבת על הילדות שלי, שהייתה לא קלה ואז הבטחתי לעצמי שלא אחייה את החיים כמו שראיתי. אני בחרתי להיות אדם טוב בעולם ולחייך לעולם. עם כל מה שאני עוברת בפנים, אני משדרת המון שמחה החוצה. אני מחייכת לאנשים ומקבלת חיוך בחזרה. אני חושבת היום שגם זה נותן לי הרבה מאד כוח.

יש משפט שאומר “אם לא מחייכים אליך חייך אתה. אין אדם שיותר זקוק לחיות מהאדם שאינו מסוגל לחייך” זה כתוב לי בגדול בעבודה, מול העיניים וזה כתוב לי בלב. חיוך יכול להמיס כל אדם, גם כשקשה.

7. אני גם זוכרת שפגשתי אותך רק ל 5 דקות אבל היה בך אור והמון שמחה, אפילו די התפלאתי

בטח, למה לא? זו דרך חיים שלי. אם זה עושה לאדם אחר טוב, למה לא לעשות את זה?אני משתדלת להיות במקום של לעשות טוב לעולם סביבי, לבנות שלי. זה מקום שמחזק כשאת מצליחה.

קוקו חג'ג’.

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים