דף הבית » יום 5, לי. סיבובים פוליטיים

יום 5, לי. סיבובים פוליטיים

התחנכה בקיבוץ שמצביעים שם שמאל כדיפולט, והצביעה ליברמן בבחירות האחרונות. בחודשים האחרונים פעילה של שלי יחימוביץ’. 

1. מתבקש: איך מי שגדלה בקיבוץ שהוא כור ההיתוך של ההוויה השמאלנית מגיעה להצביע ליברמן?

אמנם גדלתי בקיבוץ שדעות חבריו הן שמאל בבסיסן, אבל עם השנים נעשיתי ימנית בדעותיי

2. ימין מילא, אבל ליברמן זה לא שינוי קצת קיצוני?

קודם כל מבחינת המפלגה, בישראל בתנו יש שורה של אנשים ברמה גבוהה, ויש הרבה נשים. לגבי ליברמן, הוא אדם שנאמן לדעותיו ולא מפחד מאמירות נחרצות, שיש מעט פוליטיקאים כאלה היום. אני מבינה שליברמן מצטייר כפאשיסט, סוג של סטאלין אפילו, אבל זהו סתם סטריאוטיפ לדעתי. אני לא מבינה למשל את ההצטדקות הזאת סביב חוק הנאמנות. גם בארה"ב חייבים להישבע אמונים למדינה בכדי להיות אזרח, למה בארץ זו בעיה? למה זה נחשב גזעני? אני גם די בטוחה שאם מישהו כמו בני בגין היה אומר את הדברים, אף אחד לא היה נזעק. זה פתאום לא לגיטימי להיות ציוני, אנשים שכחו שמדינת ישראל קמה כי לא רצו אותנו בשום מקום אחר, ושאנחנו עדיין חיים על חרבנו. אין לנו לגיטימציה להיות יפי נפש.

3. ובכל זאת שוב עברת לכיוון השני, ועכשיו זאת שלי יחימוביץ’, אפילו הפכת להיות פעילה שלה..

הייתה נקודה שהבנתי שהקונפליקט היהודי פלסטיני הוא בלתי פתיר כרגע. אין מי שבאמת רוצה לפתור את הבעיה, לא הפוליטיקאים שלנו, לא מדינות ערב ולא הפלסטינאים עצמם. לכולם יש אינטרס שהמצב יישאר כך, ולכן זה לא מה שמכוון אותי מבחינה פוליטית היום, אלא דווקא העניין החברתי. זה מקום שיש בו ריק גדול וצורך מהותי לשינוי ושם אני גם יותר אופטימית לגבי היכולת שלנו לשנות וההשפעה שתהיה לזה על החיים שלנו כאן. אנחנו צריכים להיות חברה טובה יותר ואנחנו צריכים מנהיגים טובים יותר, קראתי את המצע של שלי יחימוביץ’, את הצעות החוק שלה והיא  מאד הרשימה אותי. זה מדהים מה שהיא עושה.

4. למה את מאמינה לה?

יש כמה סיבות:

1. היא אישה- חשוב לי מאוד לראות יותר נשים בפוליטיקה כי אני באמת מאמינה שנשים פשוט עושות דברים אחרת (ובדרך כלל טוב יותר…) וחשוב שיהיה גיוון.

2. שלי באה מהתקשורת ויודעת לשחק את המשחק מבלי לאבד מהאמינות שלה. אם היא הייתה מתעניינת רק בפרסום היא הייתה נשארת בתקשורת, ובכל זאת היא בחרה בצעד אמיץ ביותר לחצות את הקווים ולפעול למען האמונות שלה במקום שהוא לא מרכז ההתרחשות (הסכסוך הפלסטיני וענייני הביטחון) אלא במקום שיש בו ריק- התחום החברתי.

3. ועובדה שהיא שומרת על ניקיון כפיים, מאד לא טריוויאלי אצל המנהיגים שלנו

5. על משקל “מה את עשית בשביל המדינה”, מה את עשית כדי לקדם את שלי יחימוביץ’?

1. עשיתי לייק בפייסבוק

2. תרמתי 100 ₪ לקמפיין

3. התפקדתי למפלגת העבודה בכדי להצביע לשלי לרשות המפלגה

4. אני מספרת עליה לכל מי שמוכן להקשיב…

לא עובדת בשביל אף טייקון, לאתר של שלי

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים