דף הבית » יום 99, נעמה. קומי קומי

יום 99, נעמה. קומי קומי

כך נפגשנו: אתם בטח מכירים את הקטע שאלוהים אומר לאברהם ‘לך לך מארצך’ ושולח אותו לגלות את האושר ואת עתידו במקום אחר. ככה זה אצל נעמה! במקרה שלה הקול המצווה לקום ולעזוב את ארץ מולדתה (זמנית), שייך לדודה שלה. היעד הנבחר  – הוואי והעתיד והווה המובטחים טמונים ב 'לומי לומי’.

כן כן אני יודעת שמילת הקסם הזו – הוואי, מעלה לכם תמונה צבעונית של עצי קוקוס, גלישה וים, זו התנייה שכזו. (יכול להיות שלחולצות הוואי משנות ה -80 יש חלק בזה?) מפתיע עד כמה רבות ואינסופיות הן הדרכים לאושר.

1. ת'אמת, הגעת להוואי בגלל החולצות?

לא ממש..הייתי בטיול ארוך ובדרך חזרה לארץ, דקה לפני שאני מתחילה מסלול לימודי מנהל עסקים, נסעתי להוואי לדודה שלי עמירה סגל, לא מפספסים הזדמנות כמו דודה בהוואי..לא הכרתי אותה יותר מידי, אבל ידעתי שהיא מורה למאסג’.

2. עניין אותך ללמוד את זה?

זה בא ממנה, יום אחד היא אמרה לי 'תראי את הידיים שלך’.. ואז הציעה שאחכה 3 חודשים לקורס שנפתח באפריל. בחיים שלי לא נגעתי בבן אדם לפני זה, אבל החלטתי להישאר. לא היה לי רע לקום כל בוקר לים, לקרוא ספרים מול הליוויתנים והדולפינים..

3. הרבה פעמים עושים בטיולים קורס עיסוי, איך זה היה?

זה קורס רציני, מלא משמעות ועומק. ה'לומי לומי’, העיסוי הוואי, מעורר את הנימים של הנשמה למקום של החלמה. לא פלא שזה גרם לי להגיב בעוצמה כזאת ברגע שעשיתי את הקורס הראשון

4. מה זה עשה לך?

כמעט שבוע הייתי בדממה בשילוב של בכי.. זה היה משהו מטורף, באופן חיובי.. גרם לי להבין, בלי שום קשר לשכל, שאני במקום הנכון וידעתי שהחיים שלי ישתנו מרגע זה.

5. זה לא מבהיל לחוות עצמה כזאת?

כן, נבהלתי, הייתי רק בת 21.. ולכן חזרתי לארץ. אמרתי לעצמי שאלמד משהו שנחשב 'בסדר’, במקום המנהל עסקים ונרשמתי ללימודי שיאצו. כל אותה תקופה המורה שלי איתי בטלפונים ובמיילים, וההבנה של מה זה 'לומי לומי’ נעשית יותר ברורה.

6. נסי להסביר מה זה

בקצרה זה המקום המאוזן שאנחנו רוצים להיות בו. שכל החלקים של האישיות, הרגש, הפיזי, הכל עומד באותו קו מאוזן והחלקים מתקשרים זה עם זה, מסונכרנים. זה הרצון. בדרך יש את האישיות שלא מוכנה לקבל את האיזון ומתמרדת. דרך העיסוי אנחנו לומדים להבין מי אנחנו במהות שלנו ולחיות את זה, או במילים של הלומי זה כך:

Remember who you are in the fullness of your being

7. מתי הסכמת להתמסר וללכת עם זה כמקצוע?

היו הרבה מאד היסוסים בדרך. זה היה נראה לי בחירה במקצוע פחות מקובל מהחברים שלי מסביב שפנו לדברים מוכרים וריאלים יותר. קיבלתי הרבה מאד תמיכה מהמשפחה שלי שאמרה לי להמשיך, אבל ההחלטה הסופית הגיעה כשאבי נפטר, הפסקתי להיבהל מזה. ראיתי כמה זה עזר לו בזמן שהיה חולה.

חזרתי ללמוד את הלומי בהולנד, לימוד אינטנסיבי. היום אני עדין לומדת ומטפלת כבר כמה שנים בשיטה. כל השנים האלה המורה שלי עמירה צמודה אליי, כבר 20 שנה ויש לי גם מורה מהוואי שהיה בארץ..

8. איזה מין איש הוא המורה שלך?

שמו לורנס אקי.הוא דור 50 ללימודי הלומי והוא המורה שלי ל hoo pono pono   מילים שמשמעותן: לעשות נכון, נכון – לתת בחיים את המקום של ההתבוננות, להשאיר את הערוצים פתוחים ונקיים ומתוך זה את העשייה לדבר הנכון ולמקום הנכון.

כשאת פוגשת אותו, את ממש מרגישה את זה. הוא ממגנט בעוצמה שלו, בדיבור שלו, בחיוך שלו, כי הוא הדבר עצמו. הוא לא מדבר על זה.

לורנס נבחר לתפקיד כבר שהיה ילד קטן, בין גיל שנתיים לארבע, כמו מורים אחרים שהם ילידי הוואי, ומאז הוא התחיל ללמוד את הלומי. בהוואי זו דרך חיים ומסורת שמחזיקה סביבה קהילה של אנשים שהם כמו משפחה, אני מרגישה חלק מהם.

9. הוואי זה קצת רחוק.. ניסית למצוא 'את זה’ גם ביהדות?

אני אוהבת לחפור ביהדות ולמצוא את אותן הבנות, אבל לי הלומי זו הדלת שנפתחה,  בצורה מאד קלה ולא ביקורתית. התחברתי מאד לגישה האוניברסאלית שאומרת שכל מה שאת עושה הוא בסדר, ועכשיו תבחרי.

נעמה חילו, האתר >

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים