דף הבית » יום 29, אודיה. קול גלגל

יום 29, אודיה. קול גלגל

כך נפגשנו: בשדה התעופה, הטיסה לארץ מתעכבת. חפץ חשוד הם אומרים. אני ושרי מנצלות את הזמן שהגיע לשיחה ארוכה על נשים שהעזו. היא מספרת לי אודיה. כשהתחיל הפרויקט ידעתי שאני צריכה לשמוע אותה מקרוב.

למה חזרת בתשובה?

אחרי הצבא התחיל אצלי חיפוש פנימי, רוחני שהוביל אותי ליהדות. אני באה מרקע חילוני לגמרי, אבל מאז שהייתי ילדה קטנה ראיתי אנשים עם משפחות שלמות הולכות לבית כנסת, זה מאד משך אותי. אני זוכרת שרציתי לשאול אותם לאן הם הולכים ,מה הם עושים ואיך הם חיים. במשך שנים הלכתי וחזרתי מעולם היהדות אך לבסוף בגיל 34 החלטתי שזה הדבר בשבילי וחזרתי בתשובה.

מה שהוביל אותך היה החיבור של המשפחתיות והדת?

ההורים שלי התגרשו בגיל 7 ועברתי  לגור במשפחות של קרובים. חוויתי פרידה קשה מהוריי ואחיי והרגשתי געגוע עצום למשפחתיות וחום של בית. לשבת ביחד על שולחן עם  אבא, אמא וילדים. והדת נראתה לי כמשהו שיכול להגשים לי את החלום הזה.

את מרגישה שהיום את מצליחה להגשים בחיים שלך את החלום מאז?

היום אני נשואה ואמא ל – 2 בנות, ואני עושה בשבילן את מה שחלמתי שיהיה בשבילי. בעקבות לימודי ‘זמן חי’ (לימודים הכרתיים) קיבלתי כלים רבים לחיים והבנתי שהסיפור האישי שלי והעבר שלי לא מעניין , הוא רק כלי בכדי להתקדם איתו הלאה. הבנתי כי העבר נועד לשרת את המטרה של השיעור שלשמו הגעתי לעולם הזה.  התיקון שלי כלל חוויה של ניתוק מגיל צעיר ועצמאות בעל כורחי זה היה התיקון שלי, אך אני מבחינתי עושה כל שיכולתי בכדי שבנותיי יחוו משפחה וביית חם שיעניק להן את היכולת לחיות את חייהם בשלמות ואושר.

גם בן זוגך מתחבר לחשיבה הזאת?

בעלי הגיע לזה ממקום אחר, מרציונאל. הוא אדם מאוד אנליטי.  הוא בא מהולנד, היה נוצרי עד גיל 24 והתגייר. הבחירה שלו להיות יהודי נבעה מהבנה שכלית. הוא בא מבית של נוצרים מאד אדוקים וכשלמד שם באוניברסיטה קרא ספרים על הדתות השונות והגיע למסקנה שהאמת נמצאת ביהדות ולכן החליט להגיע לארץ, להשלים את התהליך שלו  והתגייר.

איך זה מתחבר אצלך למוסיקה?

הופעתי מגיל מאד צעיר בלהקות נוער כזמרת, שרתי פופ , קאנטרי, עברתי לאנסמבל אופראי תקופה ומשם  לג'אז ב'רימון’, כל הזמן למדתי סגנונות שונים. עולם המוסיקה מתחבר מאוד ליהדות כיוון שגם הוא שופע רוחניות.

איזה חלומות היו לך? מה רצית להיות?

חלמתי בגדול. נסעתי לארה"ב ולקנדה לכמה שנים. הייתי מוכנה לעבוד בכל עבודה מזדמנת רק שתהיה לי הזדמנות להתפרסם ולשיר. מאד רציתי להצליח, אבל זה הסתיים בזה שהייתי מלווה של זמרת רוק. באתי לשם מאד נאיבית. רציתי שיגלו אותי, אבל מהר מאד הבנתי שכל אפרו אמריקאית, כשהיא שרה כשהיא תולה כביסה, מכניסה אותי לכיס הקטן שלה..

(–אודיה צוחקת צחוק מתגלגל–)

(–גם אני–)

 אז חזרת וניסית פה, בארץ?

קצת, אבל עברתי משבר שטלטל אותי והפסקתי לגמרי להתעסק עם המוסיקה. בגיל 30 אבא שלי נפטר בפתאומיות. הייתי מאד קשורה אליו ונכנסתי לתקופה של דיכאון. הפסקתי את המוסיקה, ולמשך 3 שנים הייתי לגמרי תלושה.

אחרי 3 שנים, נכנסתי למסלול של בנייה. הבנתי שהבחירה שלי חייבת להיות , חיים או מוות ואם לחיות, אז לחיות עד הסוף. לקחת את הילדה שבי שעברה טלטולים רבים אל מקום גבוה יותר. מקום רוחני שבו תתחיל לפרוח ולהתעלות מעל אתגרי החיים. לבחור בדרך של שמחה. חזרתי למוסיקה והתחלתי את התשובה, חזרתי לכתוב שירים, לנגן, להלחין.

מה את הולכת לעשות עם זה?

הוצאתי דיסק שהעבודה עליו ממש לקראת סיום. שבו המילים שכתבתי הם מילים של אמונה אך הלחנים שהלחנתי מורכבים מכל הסגנונות שלמדתי בחיי ובמסעותיי בארצות השונות. ולמרות שאני שומרת מצוות אני לא מסמנת עצמי כזמרת דתייה אלא זמרת ששרה תכנים אמוניים לעולם הרחב. לכל מי שאהבת המוסיקה בליבו ונשמתו.

בימים אלו, ברוך השם, אני עובדת על מופע, שמשלב את סיפור חיים שלי דרך סיפורים הומוריסטיים ומרגשים  על המעבר מהעולם החילוני לעולם התשובה. המופע יהיה שזור בשירים מהדיסק החדש. אני עובדת על זה מאד קשה, למרות שאין לי מושג עדיין, היכן זה יעלה…

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים