דף הבית » יום 119, שירי. ל'ס טוק אבאוט סקס בייבי

יום 119, שירי. ל'ס טוק אבאוט סקס בייבי

כך נפגשנו: יש נושאים ששטיפת מוח תקשורתית בעניין, עלולה להפיל אותנו בפח ולגרום לנו לייצר פנטזיות מהסוג הלא נכון.  סקס זה אחד מהם. כל מיני טבלאות השוואה בעמודים אחוריים של עיתונים, שמספרות לנו מה צריך וכמה צריך וכל מיני מסרים לגבי נשים והתפקיד שלהם במשוואה המינית.

האמת גם בלי תקשורת, אנחנו עצמנו, בסביבה שאנחנו חיים, זורקים עוד קיסמים למדורת הכזבים הזאת, מדמיינים מה קורה בדשא של השכן, ומענישים את עצמנו בתפיסות מוטעות.

שירי פגשה בכזבים האלה באופן אישי והיום היא עומדת על הבמה ומספרת בקול את האמת. בראיון היא מביאה מעט גם מהאמת הפרקטית שנוכל להחכים מעט או רק להיזכר.. 

שירי, יועצת זוגית. הנישה – יצירת תשוקה וחשק מיני בזוגיות.

1. אנחנו לא באמת עייפות?

יש רמה מסוימת של עייפות כרונית שעלולה להרוג מיניות. כמו למשל אישה אחרי לידה עם תינוק קטן שצריכה להתעורר להניק.

אבל הרבה פעמים העייפות היא לא משהו אובייקטיבי כמו תינוק, כי זה עובר, אלא סיטואציה שאנחנו מביאות את עצמנו לתשישות. אנחנו לא סומכות שיעשו את הדברים כמו שאנחנו מבינות ואז עושות הכל לבד ומתעייפות מאד..

2. מה עוד מחבל ביחסים?

אם רוצים שהמיניות תהיה חלק אינטגרלי בחיים צריך קודם כל להקפיד לדאוג לתחזק את הגוף –שינה טובה, אוכל טוב ולעשות פעילות ספורטיבית – לא חייבים לרוץ מרתון אלא להפעיל את הגוף.

ועוד מרכיב חשוב  – שמחת חיים! כדי להיות חושניים צריך שמחת חיים ואנרגיית חיים. אי אפשר להיות חושני ומיני כשאנחנו מת-מהלך, לקום בבוקר- ללכת לעבודה- לקחת את הילדים- להכין אוכל -ללכת לישון, כשחיים ככה משהו מת בתוכנו ושם אין חושניות ומיניות, אין אנרגיית חיים.

3. אז זה המרשם?

לא, יש עוד מרכיב אחד, שקצת יותר קשה לעשות לבד – המקום של שחרור חסמי התשוקה, החסמים הארוטיים. יש הרבה פעמים בתת מודע תבניות בעיתיות שתקועות שם שלא מאפשרות לנו להרגיש טוב עם המיניות שלנו, להרגיש להרגיש מינית, חושנית, שאוהבת ונהנית ורוצה את זה.

4. מהם החסמים הנפוצים שאת פוגשת?

הרבה מהחסמים האישיים נוצרים במהלך הילדות וההתבגרות ולא קשורים לבן זוג. הכי נפוץ אלו מסרים שקבלנו כשגדלנו מהחברה ומהבית , נגיד משפטים כמו: ‘תשמרי על עצמך’ 'תיזהרי’ 'מסוכן’ 'כל הגברים רוצים דבר אחד’ 'לגבר יש צרכים ואנחנו צריכות לספק אותם’.

כל התפיסה שבחורות שנהנות מסקס נחשבות זולות, 'זונות’,  היא תפיסה שטבועה בנו ולא משאירה לנו מקום למחשבה ש'וואלה כיף לי ואני אוהבת את זה!’.

5. ומה עם החסמים הזוגיים?

פה יש סקאלה של אינטימיות רגשית: בצד אחד ניכור וריחוק, שותפים לדירה.. בצד השני יש קרבת יתר, אחים לנשק, עושים הכל יחד רק לא סקס..

כשמכירים ומתקרבים השיא של הזוגיות הוא ברצון רק להיות יחד! לא רוצים לפגוש אף אחד. לאורך זמן אם נשארים עם אותו בן זוג לאורך השנים התשוקה דועכת. יש הרבה בטחון, אבל נגמרה הסקרנות והעניין במקום שהוא מאד בטוח ויציב..

המקום הנכון על הסקאלה הוא להיות מודעים ולראות איפה התשוקה פורחת. בד"כ נמצא בצד שיותר קרוב לקרבה הרגשית אבל לא עד הסוף. צריך להשאיר מקום לאינדיוידואליות בתוך הזוגיות.

6. אחרי שהחכמנו.. בואי נדבר עליך, איך הגעת לעסוק בזה? זה בטח לא משהו שהיה ברשימה כשהיית קטנה..

הייתי 15 שנים בתחום היי-טק. באתי מממר"מ, הייתי תוכנתנית, ראש צוות, הכל הלך מאד טוב. מקצועית. גם מבחינה זוגית, אני בזוגיות מדהימה מגיל 20, הכרתי את בעלי כשהיינו בני 7.. אבל התחברנו מאוחר יותר.

בתוך כל זה הרגשתי שהעולם האינטימי הפנימי שלי לא ברור לי עד הסוף. שיש לי עוד מה לגלות ופשוט החלטתי לצאת למסע מאד אישי.

התחלתי לקרוא כל מה שבתחום ובמקביל נכנסתי פנימה, שחזרתי דברים ששמעתי בילדות, רגשות. ברגע שהייתי מסוגלת לראות כל מיני דברים שעיוותו אצלי את התפיסה הבריאה של הדבר, משפטים, אמירות, תפיסות חברתיות, ואז כתבתי את התוכנה מחדש.. הכנסתי דברים חדשים, עשיתי תהליך עם עצמי והגעתי למקום נפלא.

אני שמחה מאד שלא ויתרתי, כי זה משהו שקיבלנו במתנה, ליהנות ממנו, וכל מיני תפיסות קלקלו לנו.

7. ומה עושים אם קיימת בושה?

הבושה קיימת ושוב נובעת ממסרים חברתיים שלא מדברים על מין. זה 'מביך’ 'מלוכלך’ 'לא טוב’. בסדנאות שאני מעבירה הרבה מאד נשים מגיעות ממקום מאד נבוך וסגור. אני מבינה אותן, גם אני הייתי ככה בעבר ולא שיתפתי אף אחד.

8. והיום הפכת את זה למקצוע..

אחרי כמה שנים בהיי-טק נגמרה לי ההתלהבות מהמקצוע. חיפשתי מה כן יכול להתאים, איפה הערך האמיתי שיש לי לתת. חיפשתי ולא עלה בדעתי המקום הזה..

עד שיום אחד, כמו חלום בהקיץ ראיתי את עצמי עומדת מול אנשים ונותנת להם כלים לעשות את השינוי בעצמם. התעוררתי מזה ואמרתי לעצמי – שאין שום סיכוי בעולם שאני יכולה לדבר על זה.. המשכתי להסתובב עם המחשבה הזאת והיא לא עזבה, זה הרגיש כמו ייעוד.. ואז התפטרתי והלכתי על זה בכל הכח.

9. מממר"מ ליועצת זוגית, קצת מפתיע – איך הגיבו מסביב, בעלך? ההורים?

בעלי הוא הבעל הכי מפרגן בעולם ואמר “לכי על זה”.. התחנה הבאה חברות קרובות מהעבודה והבוס שלי כולם אמרו שזה תפור עליי.. הם הופתעו מאד מהשינוי הדרמטי, אבל היה הרבה פרגון ואז באתי להורים שלי.

הם ישבו בשקט כשסיפרתי להם ואז אמרו מה שטוב לך אנחנו מאחוריך. זה היה מאד מפתיע כי הם מאד עודדו אותי לבנות את עצמי בלימודים ובהיי-טק ופתאום לעשות שוב את הכל.. יום למחרת אבא שלי התקשר ואמר “אנחנו מאד תומכים, אבל מה בדיוק את רוצה לעשות?”…

היום הם התומכים הכי נלהבים שלי.. הייתה כתבה עליי בעיתון והם שמרו מלא עותקים ומחלקים אותם לכל מי שבא, וכל הזמן מספרים על זה.. התמיכה שלהם מאד חשובה לי.

 

שירי לופוביץ, לאתר >

 

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים