דף הבית » יום 21, תמר. חיים במעבדת ניסוי

יום 21, תמר. חיים במעבדת ניסוי

כך נפגשנו: מהרגע הראשון שפגשתי את תמר, עם הארגזים במעבר לבית חדש, נכנסנו לשיחות מהסוג השלישי. הרבה שיחות כדי להבין שהדרך שונה, אבל כל השאר די דומה.

1. איפה היית מבחינת המהות שלך לפני 20 שנה?

באותה נקודה לא הייתי קיימת באמת. הייתי תוצר של משפחה, של חברה, של דברים שמקובלים. הייתי בבית ספר למשפטים. הלכתי ללמוד עריכת דין מתוך מחשבה שזה מתאים לי. שכדאי לי ללמוד. כמו הרבה דברים בגיל הזה, ההחלטה לא גובתה במחשבה עמוקה ולא הגיעה מתוך חיפוש. די מהר הבנתי שאולי זה לא זה, אבל באתי מבית שאומרים שאם התחלת אז תגמור, אז סיימתי ועבדתי כמה שנים במקצוע.

2. איפה המהות שלך היום?

אני הרבה שנים בחיפוש אחרי האמת. באתי להיות חלק מהתהליך התפתחותי רחב. אני שיודעת שיש משהו שקרי במציאות ויש משהו בתוכי שדוחף לגלות האמת. אני פה כיחידת מודעות מסוימת, והתפקיד שלי הוא לא כדי להגשים את חיים רגילים, אישים, שהרבה אנשים חיים אותם.

3. איך התהליך הזה מעצב את החיים שלך?

אני מרגישה באתי למעבדת ניסוי וחיה חיים שיש בה גוון בלתי אישי. אני חוקרת את התהליכים בעצמי, דרך החיים שלי. למשל במערכות יחסים, אני מרגישה צורך להתנסות במערך חורג, אני ובעלי  מקיימים יחסים של זוגיות ונאמנות, אבל לא גרים באותו בית.

4. למה?

מעניין אותי לבדוק את זה, לבדוק אם נשים או גברים צריכים להיות ביחד באותו בית. זו לא שאלה שהיא בשביל עצמי אלא לשם החקירה. גם כל אורח החיים התזונתי שלי, המעבר לטבעונות, למזון אורגני נולד מתוך חקירה.

5. מה המחיר שיש לחיים כאלה ברמה האישית?

בבחירה להיות טבעונית. ויתרתי על דברים שאהבתי. בבחירה לא לחיות עם בעלי באותו בית, ויתרתי על תחושה מסוימת של חמימות ובטחון, שהחיים בבית אחד נותנים אבל גיליתי דברים אחרים. למה שיש מחיר, יש גם גילוי שהוא מה שמעניין.

6. מה את עושה עם הגילויים, עם המסקנות שאת מגיעה אליהם?

אני כותבת ומפרסמת את הדברים ואני מלמדת אותם. אני מעבירה לנשים אחרות את תפיסת העולם שלי לגבי נשיות והתפקיד שלנו בעולם, הכח שלנו.

7. מה הביא אותך להתחיל את החיפוש?

בגיל 27 עזבתי את העבודה. ידעתי שאני לא יכולה להיות חלק מעולם המשפט. נסעתי להודו, נכנסתי ל – 4 שנים של נסיעות. הייתי צריכה להתבונן על החיים מרחוק. יש משהו במבנה המשפחתי בישראל, שהוא מאד חונק, מאד קטן. הרגשתי שאני צריכה מרחב לגלות מי אני ודרך מורים רוחניים שפגשתי התחיל התהליך.

8. מהם 3 תחנות בתהליך ששינו את חייך?

1. הודו – שינתה את חיי, תקופה מאד משחררת

 2. שי טובלי – המורה הדרך  שלי, שינה אותם בצורה משמעותית ועוד ישנה אותם רבות

3. האור הלבן  – השיטה שאני עובדת בה ומטופלת בה בעצמי שם באמת למדתי איך להיות לחלוטין המסכות הפנימית של עצמי זה מה שעזר לי לקיים חיים עם מורה דרך ומצד שני לא להיות תלויה בו בכלל.

לאתר של תמר>>

אל תפספסו שום מסע!
הרשמו לעדכונים